Cztery ściany jazzu

Cztery ściany jazzu

Wystawa plakatów z Dydo Poster Collection:10 - 27 stycznia 2019

Jakie skojarzenia pojawiają się w głowie, kiedy myślimy o jazzie? Czy oczami wyobraźni widzimy instrumenty, klimatyczne wnętrza klubów nocnych, a może sylwetki jazzmanów, muzyków i wokalistek? Już w styczniu tego roku, będziemy mogli przekonać się jak jazz postrzegają i interpretują plakaciści. Na wystawie „Cztery ściany jazzu”, zorganizowanej przez Dydo Poster Gallery, znajdzie się ponad 60 prac polskich artystów, przygotowanych na potrzeby festiwali muzycznych i wystaw o tematyce  jazzowej. Będzie można zobaczyć prace znanych i lubianych plakacistów, między innymi: Rafała Olbińskiego, Jana Sawki, Rosława Szaybo, Waldemara Świerzego. Wrocławską ASP repreentować będą Tomasz Czyżkowski i Jacek Ćwikła.

Plakat wystawowy przygotowała Agnieszka Sobczyńska. Miłośnicy sztuki i muzyki będą mogli podziwiać prace stworzone z okazji wydarzeń takich jak: Międzynarodowy Festiwal Jazzowy, Jazz nad Odrą, Międzynarodowy Festiwal Pianistów Jazzowych czy Jazz w ruinach. Każdy fan muzyki jazzowej musi zobaczyć zbiór tych najwybitniejszych plakatów. W krakowskiej galerii przy alei Focha dostępne są perełki nawet z 72 roku!

Wernisaż wystawy już w czwartek 10 stycznia o 18:30 i trwa ona do 27 stycznia. 26 stycznia o godzinie 20.00 odbędzie się taneczny, karnawałowy finisaż wystawy, wstęp jest bezpłatny.

Wydarzeniem towarzyszącym wystawie „Cztery ściany jazzu” będą warsztaty plastyczne „Papierowe dźwięki” dla dzieci 7-12 lat, odbywające się 19 stycznia w godzinach 12.00-15.00. Uczestnicy stworzą własne instrumenty z użyciem kartonu, kolorowego papieru, pisaków, tasiemek i wielu innych materiałów. Na zakończenie warsztatów instrumenty zostaną wprowadzone w ruch, a każdy muzyk amatorskiego jazzowego bandu da się ponieść radości improwizacji! Zajęcia poprowadzi Zuzanna Gwóźdź. Wstęp bezpłatny, ale wymagane są wcześniejsze zapisy mailowe: office@dydopostergallery.com. Warto się śpieszyć, bo ilość miejsc jest ograniczona.

Pełna lista artystów, których prace będzie można zobaczyć na wystawie:

Józef Bendziecha

Tomasz Bogusławski

Tomasz  Czyżkowski 

Jacek Ćwikła 

Bartłomiej Drosdziok

Mariusz Filipowicz

Eugeniusz Get

Swava Harasymowicz

Sławomir Iwański

Peter Javorik

Ryszard Kaja

Roman Kalarus 

Tomasz Kipka

Wojciech Korkuć  

Marta Kosek

Sebastian Kubica

Piotr Kunce

Zbigniew Latała 

Patrycja Longawa 

Bartosz Łukaszonek

Kazimierz Madej

Lech Majewski

Piotr Młodożeniec

Rafał Olbiński

Mariusz  Pałka

Marek Pawłowski

Andrzej Pągowski

Władysław Pluta 

Jan Sawka

Agnieszka Sobczyńska

Jacek Staniszewski 

Monika Starowicz 

Rosław Szaybo

Waldemar Świerzy

Paweł Święcicki

Kazimierz Wiśniak

Jakub Zasada

Leszek Żebrowski 

Dydo Poster Gallery

Kraków, Al. Focha 1 (dawny hotel Cracovia / former Hotel Cracovia)

www.dydopostergallery.com


zamieściła AZG

Galeria:

Więcej »