Anna Szpakowska-Kujawska gościem Salonu Wzajemnego Szacunku!

Anna Szpakowska-Kujawska gościem Salonu Wzajemnego Szacunku!

Najbliższy „Salon Wzajemnego Szacunku” odbędzie się w czwartek 13 grudnia.

Gościem wieczoru będzie wszechstronna artystka sztuk wizualnych Anna Szpakowska-Kujawska, z którą rozmowę poprowadzi Karolina Tomczak.

Kolejna odsłona „Salonu Wzajemnego Szacunku” zapowiada się niezwykle interesująco. W czwartek 13 grudnia o 19:00 w Synagodze Pod Białym Bocianem (II piętro) z publicznością spotka się znakomita i wszechstronna artystka sztuk wizualnych (m.in. malarstwo i rzeźba ceramiczna) Anna Szpakowska-Kujawska. Artystka urodziła się w 1931 w Bydgoszczy jako najmłodsza z trojga dzieci Wacława Szpakowskiego (architekta, muzyka i fotografa, prekursora sztuki geometrycznej, minimal-artu i op-artu). Jest absolwentką Państwowej Wyższej Szkoły Sztuk Plastycznych we Wrocławiu. W 1965 była stypendystką Fundacji Michaela Karolyi w Vence. Należy także do tzw. Grupy Wrocławskiej (Szkoły Wrocławskiej). Uprawia malarstwo (także ścienne), rzeźbę ceramiczną (również ceramikę architektoniczną), rysunek, kolaż, różnorodne techniki własne. Mieszka i pracuje we Wrocławiu. Czwartkowe spotkanie zostało zatytułowane „Artystyczne światy Anny Szpakowskiej–Kujawskiej. Zbliżenia”, a o twórczości artystki porozmawia z nią Karolina Tomczak. Wstęp wolny.

Organizatorem „Salonu Wzajemnego Szacunku” jest Fundacja „Dzielnica Wzajemnego Szacunku Czterech Wyznań”. Szczegóły na stronie www.fundacja4wyznan.pl.

zamieśćiła AZG