Konkurs dla studentów grafiki

PFR Nieruchomości ogłosił konkurs na zaprojektowanie grafiki, która będzie promować Mieszkanie Plus.

Celem konkursu jest wyłonienie projektów graficznych, które w nieszablonowy i kreatywny sposób oddadzą ideę przyświecającą programowi Mieszkanie Plus.

Mieszkanie Plus wspiera ludzi, którzy do tej pory nie mogli pozwolić sobie na własny dach nad głową. To propozycja dla szerokiego grona Polaków – przede wszystkim  młodych, którym brak mieszkania uniemożliwia pewny start w samodzielne życie. Program wspiera także rodziny, które dopiero we własnym M mogą bezpiecznie spojrzeć w przyszłość. Mieszkanie Plus ma ułatwiać mobilność na wciąż mieniającym się na rynku pracy.

Aby wziąć udział w konkursie należy przesłać 2 wersje projektów graficznych ( z różnymi hasłami, wymienionymi w Regulaminie Konkursu) w formacie jpg. do 20 maja 2019 na adres: konkursmieszkanieplus@npfr.pl

Wymagania formalne składanych prac znajdują się w Regulaminie Konkursu, który jest dostępny TUTAJ.

Konkurs jest skierowany do studentów uczelni artystycznych.

NAGRODY:

Zwycięskie prace zostaną wykorzystane w kampanii promocyjnej programu Mieszkanie Plus. Dodatkowo czekają nagrody rzeczowe:

I miejsce – iPad PRO 11
II miejsce – iPad 9-7
III miejsce – iPad 9-7

Kilka faktów o Mieszkaniu Plus:

  1. W ramach programu Mieszkanie Plus klucze otrzymało do tej pory 480 rodzin. Dla każdej z nich możliwość zamieszkania we własnych czterech kątach była wielką życiową zmianą.
  2. Dzięki Mieszkaniu Plus ludzie mają wybór: nie są skazani na prywatny najem lub zakup (np. u dewelopera). Pojawiła się nowa opcja – najmu w rozsądnej (niższej niż rynkowa) cenie.
  3. Nie wszyscy wiedzą, jak postępują prace nad realizacją Programu Mieszkanie Plus. Dzieje się tak dlatego, że tylko osoby z branży zdają sobie sprawę, jak długi jest proces powstawania budynków mieszkalnych (analizy gruntu, procedury prawne, pozwolenia, a w końcu sama realizacja budowy – to wszystko zajmuje kilka lat). Ważne jest dla nas, aby ludzie wiedzieli o tym, że prace nad Programem M+ są bardzo zaawansowane i postępują tak szybko, jak tylko się da. Dla przykładu:
  • wstępne analizy przydatności terenów pod budownictwo mieszkaniowe przeprowadzono na ponad 500 000 działkach
  • obecnie w budowie jest 1 045 mieszkań
  • trakcie przygotowanie lub projektowania jest 26 702 mieszkań
  • łącznie grunty Krajowego Zasobu Mieszkaniowego i PFR Nieruchomości mają potencjał ponad 113 tys. mieszkań

4. Nie było do tej pory w Polsce programu, który oferowałby dostępny cenowo najem (mieszkań komunalnych budowało się
zdecydowanie za mało, a mieszkania dostępne na wolnym rynku są drogie).

5. Mieszkanie Plus pełni ważną społecznie misję. Jest skierowany przede wszystkim do 40% osób, które są zbyt bogate, by kwalifikować się do otrzymania mieszkania socjalnego lub komunalnego, a jednocześnie nie posiadają zdolności kredytowej pozwalającej na samodzielny zakup mieszkania.

Więcej o programie: https://mieszkanieplus.gov.pl/

Regulamin Konkursu