Sołtys Leszek

Wydział Malarstwa i Rzeźby
Katedra Malarstwa Architektonicznego i Multimediów
Pracownia Mediów Elektronicznych

Jestem pracownikiem wrocławskiej ASP od 2006 roku. Kilka lat wcześniej zacząłem tworzyć filmy animowane oraz zaawansowane strony internetowe. Stworzyłem m.in. pro bono publico największy lokalny portal dziennikarstwa obywatelskiego w Chojnowie (2009-2013) z unikalną, miesięczną liczbą odsłon na poziomie 100k oraz realnym wpływem na lokalną społeczność. Projektowałem i wdrażałem niezliczone strony dla osób prywatnych oraz znanych marek. Pracowałem przy wielu animacjach i sekwencjach na potrzeby internetu, telewizji oraz filmu.

Zdobyte w ten sposób umiejętności pozwoliły mi rozwinąć się w dziedzinie postprodukcji i efektów wizualnych. W 2013 roku opublikowany został podręcznik mojego autorstwa pt. "Podstawy Ładnego Pisania". Honorarium z tytułu tego podręcznika przekazałem w całości na rzecz propagowania kaligrafii w świetlicach wiejskich w kraju. W roku 2014 mój film pt. "Krótka Historia Kaligrafii" zdobył spore zainteresowanie mediów oraz znanych marek [1][2][3][4][5][6]. Swoje umiejętności sumiennie staram się przekazać studentom Pracowni Mediów Elektronicznych, gdzie jestem laborantem.

Obecnie pracuję nad autorskim system kontroli ruchów kamery do zastosowań w animacji poklatkowej - będzie on otwartoźródłową i tanią alternatywą dla obecnie istniejących.

¶:)