Wesołek Wojciech

Pracownik naukowo-dydaktycznym Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu. Prowadzący Pracownie Projektowania Środków Transportu. Prace magisterską „Pojazdy świata gry komputerowej” obronił z wyróżnieniem w 2008 roku.

Pierwszy swój projekt jachtu żaglowego Huzar 28 wykonał wraz z Tymonem Butkiewiczem z HUZAR-BOATS w 2008 roku. Autor kilkunastu projektów i realizacji wodnych środków transportu,

publikowanych wielokrotnie na stronach internetowych, publikacjach naukowych i prasie branżowej na całym świecie.  W 2009 i 2010 Wojciech Wesołek został nagrodzony prestiżowymi  nagrodami za koncepcyjny jacht żaglowy WW 60 NET. Było to Grand Prix Machina Design 2009 i wyróżnienie specjalne w kategorii profesjonalnej w międzynarodowym konkursie Millenium Yacht Design Awards 2010.

 W 2012 za dorobek projektowy otrzymał stypendium ministra nauki i szkolnictwa wyższego dla wybitnego młodego naukowca.

Po zakończeniu prac nad rozprawą doktorską podejmuje prace badawcze i projektowe we współpracy z pracownikami Politechniki Wrocławskiej oraz  Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu. W ramach tej współpracy powstały m.in. „projekt płaskodennej łodzi o specjalistycznym zastosowaniu” oraz „hybrydowy zdalnie sterowany robot wielozadaniowy do prac budowlanych” współfinansowany z funduszów Unii Europejskiej.

Obecnie dr Wojciech Wesołek pracuje nad projektami koncepcyjnymi i współpracą z firmami projektowymi i stoczniami jachtowymi. W ramach „Programu Wsparcia Partnerstwa Szkolnictwa Wyższego Nauki oraz Sektora Aktywności Gospodarczej” prowadzonego przez Wrocławskie Centrum Akademickie realizuje od 2016 roku projekty związane z wdrażaniem nowoczesnych usług wzorniczych w przemyśle okrętowym oraz opracowaniem koncepcji użytkowych i stylistycznych innowacyjnych projektów statków pasażerskich, jachtów i promów towarowo-osobowych.

Wspólnie z żoną wychowuje trójkę dzieci… i kota.

Więcej informacji na :
 www.wwdesign.eu