Oferta letniego stażu w Radio Kapitał dla studentów i studentek

Radio Kapitał to pierwsze w Polsce radio społecznościowe, które nadaje 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Ważnym kontekstem jego powstania jest tradycja europejskich stacji radiowych - tzw. „community radio”, czyli tworzonych non profit przez różne społeczności.

Radio Kapitał wytwarza nowatorski obieg kulturalny – dostępne w Internecie audycje poszerzają zakres informacji o wydarzeniach spoza głównego nurtu kulturalnego: w naszej ramówce usłyszysz o niezależnych wydawnictwach, teatrach, poznasz młodych twórców i twórczynie, pasjonatów kultury, aktywistów i aktywistki miejskie, organizacje pozarządowe. We współtworzenie programu audycji angażują się kolektywy działające na styku kultury i aktywizmu, inicjatywy kulturalne, kluby i wydawnictwa, ale również jednostki, entuzjaści radia, dźwiękowczynie, twórcy i didżejki – w sumie ponad 300 osób!

Jako inicjatywa oddolna i nie finansowana przez instytucje czy urzędy, Radio Kapitał utrzymuje się dzięki wsparciu społeczności i wolontaryjnej pracy twórców audycji oraz osób koordynujących projekt, w tym praktykantów i praktykantek.

Jak działa w pełni niezależne radio społecznościowe? Jak w sposób niehierarchiczny i inkluzywny zarządzać projektem? Jak promować kulturę oraz oddolne inicjatywy pozostające poza głównym nurtem?

Jeśli stawiasz sobie podobne pytania i masz potrzebę znalezienia na nie odpowiedzi, dołącz do nas! Pracując z nami, zyskasz lub rozwiniesz wiele umiejętności niezbędnych w polu kultury, dziennikarstwa, czy branży muzycznej.

Ze względu na okres wakacyjny i zmiany, jakie wprowadzamy w technicznym funkcjonowaniu radia, zapraszamy do udziału w letnim stażu osoby zainteresowane obsługą social mediów oraz szeroko pojętą promocją. Praktyki realizowane będą w 100% zdalnie, jednak istnieje możliwość “wyjścia w miasto”, żywego kontaktu z radiowymi twórcami i twórczyniami oraz uczestnictwa w organizowanych przez Radio wydarzeniach. Każdy uczestnik i uczestniczka praktyk może również dodatkowo zaangażować się w obsługę radiowego archiwum i strony www.

Działania w trakcie praktyk obejmują m.in.:

● promocję i komunikację w mediach społecznościowych - codzienne tworzenie treści publikowanych na naszych kanałach na Facebook’u i Instagramie

● wsparcie zewnętrznej promocji radia - liczne współprace i patronaty

● regularne tworzenie i przesyłanie komunikatów do społeczności radiowej na temat bieżących wydarzeń w formie newslettera

● moderację radiowej grupy na Facebook’u

● obsługę radiowej strony internetowej i archiwum odcinków na Mixcloud

● budowanie strategii promocji i komunikacji

● tworzenie płatnych kampanii promocyjnych w mediach społecznościowych

● komunikację ze społecznością radiową – autorami i autorkami audycji

● współtworzenie wydarzeń organizowanych przez RK (gdy pozwolą na to warunki sanitarne)

● regularne spotkania w ramach działu Social Media.

W ramach stażu oferujemy:

● szkolenie z oprogramowania radiowego

● szkolenie z obsługi studia radiowego w Warszawie/Łodzi (gdy pozwolą na to warunki sanitarne)

● szkolenie z zakresu promocji w mediach społecznościowych

● szkolenie z podstaw montażu dźwięku/budowania własnej audycji

● możliwość dalszego zaangażowania w tworzenie Radia po zakończeniu stażu.

Czas trwania: min. 8h/tyg. przez 2 miesiące.

Termin rozpoczęcia stażu: 26 lipca 2021 r.

Dokładny zakres obowiązków oraz wymiar godzin ustalany jest indywidualnie – zapewniamy elastyczność oraz pracę zdalną.

Na zgłoszenia czekamy do 18 lipca 2021 roku.

Pytania i zgłoszenia prosimy kierować na adres: kontakt@radiokapital.pl (zawierając w temacie wiadomości “Staż”).

Zgłoszenie powinno zawierać: - kilka zdań o Tobie, - kilka zdań uzasadnienia chęci udziału w stażu, - link do www ulubionej audycji w Radio Kapitał wraz z uzasadnieniem, - opcjonalnie: CV. Do usłyszenia!