POSZUKIWANE OSOBY DO PROJEKTU RENOWACJI ZABYTKOWEGO BUDYNKU

Właściciel zabytkowego obiektu poszukuje studenta/ studentów do wykonania wizualizacji i drobnych prac projektowych 120 letniej willi znajdującej się w Świeradowie Zdroju. Dawna nazwa tego budynku to Villa Zauberblick. Obiekt został wybudowany w stylu secesyjnym na przełomie wieków i w tym stylu chcielibyśmy przywrócić mu świetność.

W szczególności chodzi o wykonanie zewnętrznej wizualizacji  budynku – przeniesienie obecnego wyglądu budynku do programu celem doboru kolorystyki farb na elewacji i drewnianych galeriach – oraz wizualizacji wewnętrznej budynku, gdzie zależy nam na doborze kolorów, sztukaterii, zdobień i malowideł. Posiadamy swoją wizję renowacji, ale chcielibyśmy poddać ją krytycznej ocenie przez osoby o wrażliwości artystycznej.

Dodatkowo szukamy również osób które na kolejnym etapie wykonają malowane zdobienia na drewnianych galeriach i wewnątrz budynku.

Poszukujemy studentów, którym nieobcy jest styl secesyjny, a wręcz jest ich pasją. Możliwość współtworzenia i wpłynięcia na ostateczny kształt tego projektu  z pewnością pozwoli zdobyć tak cenne dla przyszłych pracodawców doświadczenie oraz wzbogaci CV i portfolio przyszłych absolwentów Uczelni.

Warto zaznaczyć , że w odległości 300 metrów od willi,  powstaje najnowocześniejsza wieża widokowa w Polsce – Skywalk , której otwarcie  przewidziane jest na czerwiec 2021 roku. Jako że budynek znajduje się przy głównej drodze prowadzącej do wieży będą go mijać i oglądać dziesiątki tysięcy turystów rocznie.

Za szczególny wkład i zaangażowanie, po ustaleniu szczegółów , zakresu i nakładu pracy, przewidziane jest wynagrodzenie.

Dodatkową wartością dodaną uczestnictwa w tym niezwykłym projekcie będzie możliwość miłego spędzenia czasu jak również przepiękna okolica , szlaki spacerowe , niezapomniane widoki i wspaniała przyroda w bezpośredniej bliskości budynku.

W cieplejszych miesiącach istnieje możliwość ewentualnego noclegu w budynku ( instalacja grzewcza jest w trakcie remontu i można się jedynie dogrzewać piecykami lub kominkiem).

Zachęcamy do składania CV wraz z listem motywacyjnym na adres agnieszka_bajer@icloud.com

Link do zdjęcia budynku z początku XX wieku:

https://polska-org.pl/4109193,foto.html?idEntity=561198