Zapraszamy do obejrzenia wirtualnego katalogu dokumentującego historię muralu w przejściu podziemnym na pl. Dominikańskim.

Międzynarodowy Mural Ceramiczny SPOTKAJMY SIĘ / LET'S MEET, WROCŁAW 2016

Udostępniony publiczności w listopadzie 2016 roku mural, to niezwykła w swojej skali i artystycznej wymowie realizacja skupiająca prace ponad dwustu artystów z całego świata.  

Monumentalny ceramiczny mural o wymiarach 18 m x 2,1m, wykonany został z unikatowych kafli wykonanych przez artystów ceramików zaproszonych do projektu z całego świata. Do uczestnictwa w projekcie zostali zaproszeni ceramicy z uczelni artystycznych współpracujących z wrocławską Akademią Sztuk Pięknych, zaprzyjaźnione pracownie ceramiczne oraz wybitni indywidualni artyści z Polski i świata, od Europy poprzez obie Ameryki, Afrykę, Azję, Australię po Nowa Zelandię.

Wprowadzenie monumentalnego ceramicznego obiektu w architekturę Wrocławia nawiązuje do wielowiekowych tradycji rzemiosła i sztuki ceramicznej obecnej na obszarze Dolnego Śląska. Zabiegiem tym kuratorki projektu chciały podkreślić unikatowość wrocławskiej Akademii Sztuk Pięknych im. E. Gepperta jako jedynej w Polsce posiadającej Wydział Ceramiki i Szkła i od siedemdziesięciu lat kształcącej we Wrocławiu kolejne pokolenia wybitnych polskich artystów i projektantów ceramiki. 

Kuratorki: dr hab. Katarzyna Koczyńska – Kielan, dr hab. Joanna Teper
Organizator: Akademia Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta
Współorganizator: Europejska Stolica Kultury Wrocław 2016

KATALOG


zamieściła AZG