Koszmar.. Olafa Brzeskiego.

Koszmar.. Olafa Brzeskiego.

Galeria Entropia i Koło Naukowe Forma przy Katedrze Rzeźby zapraszają 23.03 o godzinie 18:00 na VIII spotkanie autorskie z cyklu "Szczyt Formy"

Olaf Brzeski. Absolwent wrocławskiej ASP. Rzeźbiarz, autor instalacji i filmów eksperymentalnych. Zadebiutował wygraną w konkursie na pomnik Pomarańczowej Alternatywy. W 2009 roku nominowany do konkursu "Spojrzenia".
Sztuka Brzeskiego opiera się na surrealistycznych wizjach, które wciela w życie na taśmie filmowej, w postaci trójwymiarowych rzeźb oraz realizacji przestrzennych. Komentarze Brzeskiego na temat jego prac nie tyle stanowią autorską interpretację, co fantastyczne historie, które jego realizacje mają ilustrować, a raczej uwiarygadniać. W ten sposób Brzeski tworzy nowe światy i powołuje do życia ich niecodziennych mieszkańców.

Karol Sienkiewicz

Motyw katastrofy otwiera pozytywne możliwości. Destrukcja to kontrapunkt do pełni, porządku. Uzupełnianie się. Moje ceramiczne rzeźby - rozbite, potłuczone, rozlane - stają się równocześnie formami pełnymi, doskonałymi, dopracowanymi. Każda moja rzeźba czy instalacja jest równocześnie w 100 procentach negatywna i w 100 procentach pozytywna.

Olaf Brzeski

Prowadzenie: Martyna Woźnica
Koordynacja cyklu: Karolina Freino
fot . Mariusz Jodko

www.entropia.art.pl

Galeria:

  • brzeski
Więcej »