MISSION: IMPOSSIBLE

MISSION: IMPOSSIBLE

Już od 11 października zapraszamy na wystawę inaugurującą działalność nowej galerii ASP we Wroclawiu.

Galeria Geppart

ul. Księcia Witolda 68/2, Wrocław

/teren Centrum Sztuki Piekarnia, I piętro/

Mission: Impossible

Wystawa inaugurująca działalność nowej galerii ASP we Wrocławiu

11.10-14.11.2021

Kuratorki: Alicja Klimczak-Dobrzaniecka, Patrycja Sikora

Artystki i artyści:

Anna Bujak, Paweł Czekański, Magdalena Grzybowska, Antonina Joszczuk, Kasper Lecnim, Wojciech Lupa, Wojciech Małek, Karina Marusińska, Jarosław Słomski, Vinicius Sordi Libardoni

Wystawa pozwala spojrzeć na różne aspekty otaczającej nas rzeczywistości z nowej, nieoczekiwanej perspektywy. Kluczowe jest zagadnienie efektywnego, wizualnego przekazu, silnego oddziaływania i formalnej dyscypliny.

Na polu sztuki może zaistnieć to, co na innych polach nie jest możliwe – ponieważ nie leży to w obszarze zainteresowań graczy społecznych, bądź wymyka się utylitarnym celom. W różnych dziedzinach sztuki takie wizje pojawiają się, choćby ze względu na potrzebę zmiany świadomości i pogłębionej refleksji nad otaczającym światem, czy potrzeby ironicznego odskoku od dosłowności codziennego życia. To także umykanie niebezpieczeństwom: grzechowi zaniechania i lenistwu intelektualnemu, generowanym przez przyjmowanie jednego, bezpiecznego punktu widzenia.

Artyści obecni na wystawie mówią o rzeczach ważnych, uwrażliwiają na otoczenie, za każdym razem jednak silnie przetrącając wygodną perspektywę widza.

Tytuł „Mission: Impossible” może być odczytywany jednocześnie jako metafora oczekiwań dotyczących uruchomienia nowej galerii – w sytuacji tej pokładane są nadzieje na wykreowanie nowego, kulturotwórczego miejsca na mapie Polski i aspiracje do bycia przestrzenią rozpoznawalną, pożądaną przez artystów i kuratorów.

Fotorelacja z wernisażu.

Dokumentacja wystawy. 


zamiesćiła azg

Galeria:

Więcej »