Zapraszamy na studia podyplomowe MEDIACJA I RYNEK SZTUKI

Zapraszamy na studia podyplomowe MEDIACJA I RYNEK SZTUKI

Kierunek MEDIACJA I RYNEK SZTUKI to kierunek przeznaczony dla wszystkich, którzy chcą nadać swoim zainteresowaniom związanym ze sztuką wymiar praktyczny, zawodowy i rynkowy.

Mediacja i rynek sztuki to kierunek powstały z myślą o kandydatach, którzy chcą ukierunkować swoje zainteresowanie sztuką współczesną. Dzięki zajęciom warsztatowym z prowadzącymi je artystami, chcą rozwinąć własne bądź poznać od zera praktyki artystyczne w proponowanych blokach tematycznych: Linii i Koloru, Bryły, Sztuki w przestrzeni Społecznej czy Działań procesualnych i Performansu. Pragną pogłębić wiedzę z zakresu kuratorstwa, doświadczeń z zakresu pracy w galeriach, fundacjach i stowarzyszeniach kultury i sztuki.

Program został ułożony z myślą o kandydatach, którzy chcą zawodowo zajmować się pracą na rzecz produkcji, promocji i sprzedaży sztuki oraz działań animacyjnych na rzecz jej rozwoju. Chcą poszerzyć wiedzę z obszarów organizowania wystaw, festiwali i konkursów, animacji i edukacji za sprawą sztuki współczesnej, poznania praktyków i ich warsztatu. Celem nowego kierunku jest połączenie szeroko rozumianej teorii i historii sztuki, estetyki, prawa autorskiego i zagadnień związanych z finansowaniem wydarzeń kulturalnych z solidnym warsztatem artysty, a także doświadczeń z zakresu budowania kolekcji i organizowania wystaw.

Rekrutacja do 20 października 2021r

kontakt:

Administracja Studium:


inf. zam M. Szumiejko DOS

Galeria:

Więcej »