VISITING PROFESSORS - prof. Ruven Kuperman | fotorelacja

VISITING PROFESSORS - prof. Ruven Kuperman | fotorelacja

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z wizyty prof. Ruvena Kupermana z Bezalel Academy of Arts and Design w Jerozolimie.

Bezalel Academy of Arts and Design, Jerusalem  /  7-10.07.2021 r.

Akademia Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu,
Katedra Sztuki Mediów, Pracownia Fotografii Intermedialnej,
Pracownia Technik Obrazowania.

Prof. Ruven Kuperman odwiedził naszą uczelnię w ramach programu Erasmus+, mającego na celu m.in. wzbogacenie oferty dydaktycznej ASP. W czasie wizyty przeprowadził cykl wykładów, warsztatów i konsultacji dla stu-dentów wszystkich wydziałów - dając im szansę na zapoznanie się z odmiennymi po-stawami artystycznymi, inicjującymi rozmowy o współczesnej fotografii.

Wizyta profesora jest kolejnym rezultatem zawiązanej współpracy pomiędzy dwoma Uczelniami, w tym: Pracownią Fotografii Intermedialnej oraz dwoma Pracowniami Fotografii prowadzonymi przez prof. Noa Sadka i prof. Ruvena Kupermana.
W ramach wspólnych działań zrealizowano kilka niezależnych projektów (wykłady, seminaria, prezentacje, etc) . Wydarzeniem inicjującym była wizyta prof. Andrzeja P. Batora oraz dr hab. Agaty Szuby w Bezalel Academy of Arts and Design w Jerozolimie w ramach programu Erasmus+.

7-10.07.2021 r.
Cykl wykładów i warsztatów z prof. Ruvenem Kupermanem / spotkania hybrydowe

07.07.2021 r. - Bazując się na pracach Michela Foucaulta, a w szczególności na badaniach ewolucji znaczenia szaleństwa, omówimy i zobaczymy różne podejścia do rejestracji instytucji psychiatrycznych i więzień, osób LGBTQIA+ (lesbijki, geje, biseksualiści, osoby transpłciowe/transseksualne, osoby queer/pytające, osoby interseksualne, osoby aseksualne, osoby niebinarne/genderqueer +) z intymnym, a czasem namiętnym spojrzeniem na Innego..

08.07.2021 r. -  Do powyższego tematu podejdziemy za pomocą dialogu z filozofką feminizmu, uosobienia i fenomenologii oraz myślicielką Sarą Cohen Shabot. Różne praktyki ciała występują we współczesnej kulturze jako opór lub jako część technologii komunikacyjnych, sztucznej inteligencji i w końcu zaniku ciała fizycznego. Wydaje się, że ciało jest otwartą narracją, zawsze gotową do zmiany, metamorfozy, w ciągłym ruchu, czekającą na nową interpretację.

-----------------------------------------
Ruven Kuperman (urodzony w 1964 w Związku Radzieckim, na terenie dzisiejszej Mołdawii), fotograf, malarz oraz wykładowca w Bezalel Academy w Jerozolimie.
Jako zagorzały wielbiciel opowieści i folkloru wielu kultur, korzystając z niezliczonych źródeł, Kuperman opracowuje eklektyczne cykle, charakteryzujące się różnorodnością stylistyczną. Jego twórczość jest wirtuozerska, rezonuje z artystycznymi tradycjami w zakresie mediów i użytych materiałów, przeskakując między tym co masowe, a indywidualne, czerpiąc inspiracje z historii oraz mitów Wschodu i Zachodu.
Jego wystawy indywidualne odbywały się w między innymi w Muzeum Sztuki w Tel Awiwie, Wilfried Israel Museum w Hazorea, Golconda Fine Art Gallery, Rosenfeld Gallery w Tel Awiwie, Kit Schulte Contemporary Art w Berlinie, Muzeum Janco Dada w Ein Hod, jak również na wystawach w Stanach Zjednoczonych. Prace Kupermana wystawiano również na wystawach zbiorowych na całym świecie, między innymi na IV Biennale Sztuki Współczesnej w Odessie, w Kit Schulte Contemporary Art w Berlinie, Cain Schulte Contemporary Art w San Francisco, Salon d'art contemporain w Monako, Muzeum Izraela w Jerozolimie, Muzeum Sztuki w Tel Awiwie, Muzeum Sztuki Petach Tikva, Muzeum Sztuki Aszdod, i wielu innych.

Koordynator wizyty: dr hab. Agata Szuba, as. Rafał Warzecha
Katedra Sztuki Mediów ASP we Wrocławiu
Wizyta realizowana w ramach programu Erasmus+ oraz Visiting Professors, fundusz Scientae Wratislavienses, finansowany ze środków Gminy Wrocław.


zamieścił: mp

Galeria:

Więcej »