50-lecie Pleneru Ziemia Zgorzelecka

50-lecie Pleneru Ziemia Zgorzelecka

Zapraszamy na oficjalne otwarcie obchodów.

Już w sobotę 12 czerwca o godzinie 17.00 w świetlicy wielkiej w Opolnie-Zdroju odbędzie się oficjalne otwarcie obchodów 50 lecia Pleneru "Ziemia Zgorzelecka - 1971: nauka i sztuka w procesie ochrony naturalnego środowiska człowieka", który miał miejsce pół wieku temu w Opolnie-Zdroju.

W sobotę wystąpi dla Państwa dr Magdalena Worłowska z Krakowa i opowie  o plenerach, jakie odbyły się jeszcze w czasach PRL w wielu miejscach w Polsce. Następnie wystąpi Wiktoria Kruk, studentka na wydziale Grafiki i Sztuki Mediów, która wygrała pierwszą rezydencję w Opolnie-Zdroju "Odkrywki. Program obchodów 50. rocznicy Pleneru Ziemia Zgorzelecka '71" zorganizowaną wspólnie przez Akademię Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we WrocławiuMuzeum Współczesne Wrocław.

Spotkanie poprowadzi asystent rezydencji Dominik Podsiadły z Mediacji Sztuki ASP we Wrocławiu. 

Zapowiemy planowane na kolejne miesiące wydarzenia, w tym rekonstrukcję pleneru Ziemia Zgorzelecka 1971, którą w dniach 6-8 sierpnia 2021 zrealizuje Biuro Usług Postartystycznych, zrzeszające artystów z całej Polski. 

Pokażemy wydarzenia, które 50 lat temu sfotografowała artystka Natalia LL. Mamy nadzieję, że rozpoznacie na tych fotografiach siebie, swoich sąsiadów i opowiecie nam o wspomnieniach z tego wyjątkowego w historii Opolna oraz polskiej sztuki współczesnej wydarzenia.

Serdecznie zapraszamy!


info:Hanna Schudy

zam. Tomasz Niedziółka