Sztuka w blasku ognia – konferencja

Sztuka w blasku ognia – konferencja

XIII Festiwal Wysokich Temperatur

Zapraszamy do udziału w międzynarodowej konferencji w ramach trzynastej edycji Festiwalu Wysokich Temperatur, która będzie stanowić forum wymiany myśli w obrębie szeroko pojętej sztuki tworzonej z użyciem ognia – od zagadnień technologicznych, historycznych, do rozważań estetycznych, formalnych, skończywszy na prezentacji indywidualnego dorobku twórczego zaproszonych na festiwal artystów.

W tym roku zaprosiliśmy dziewięciu gości z Polski, Belgii, USA, Białorusi, Litwy, Wlk. Brytanii, którzy podzielą się z nami swoją wiedzą i pasją w formie 20-minutowych wykładów w trzech blokach materiałowych: ceramika, szkło, metal. Wśród nich Frederik Rombach, Eglė Einikyte-Narkevičienė, Hanna Miadzvedzeva, Adam Abel, John Moran, Adam Włodarczyk, Jono Retallick, Lisa Evans, Kurt Dyrhaug. Po wykładach przewidujemy pokaz filmów poświęconych procesom i twórcom związanym ze sztuką ognia, które powstały w ramach tegorocznej edycji FWT w pracowniach Akademii Sztuk Pięknych im. E. Gepperta we Wrocławiu.

>> Szczegółowy program wkrótce na stronie www festiwalu
>> Wykłady będą transmitowane online. W zależności od sytuacji epidemicznej, w sali wykładowej będą obowiązywać limity przebywających osób.
>> Wykłady odbywają się w języku angielskim [EN] lub polskim [PL] i nie są tłumaczone.

Prowadzące:
Jagoda Nowak-Bieganowska – absolwentka kierunku Sztuka i Wzornictwo Szkła na Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu. Obecnie doktorantka III roku MSD. Zajmuje ją obserwacją ludzi i ich relacji w naturalnym środowisku. Patrząc na otaczający świat stara się komentować rzeczywistość wyłapując malutkie, ogólnie niezauważalne w codziennym życiu momenty. Stają się one pretekstem do badań, poszukiwań artystycznych i działań społecznych. Była jedną z prowadzących konferencję w ramach XII edycji Festiwalu Wysokich Temperatur.

Sarah Epping (ur. 1990, USA) – W 2012 r. przeprowadziła się do Niemiec, a w roku 2013 pracowała jako projektantka w Indiach. W 2016 roku ukończyła studia magisterskie na Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu z wynikiem “celujący”. Doktorantka III roku MSD w j. angielskim na wrocławskiej Akademii Sztuk Pięknych. Jej promotorem w dziedzinie grafiki artystycznej jest prof. Przemysław Tyszkiewicz. Przez ostatnie trzy lata brała udział w ponad 60 międzynarodowych wystawach i otrzymała wyróżnienia w dwóch konkursach w 2019 roku. W 2020 roku jej prace prezentowane były podczas festiwali “Open-Out” w Norwegii, i “Survival” we Wrocławiu. Jej grafiki są w kolekcjach: Muzeum Chińskiej Grafiki w Chinach, Fundacji Mark Arts w USA oraz Muzeum Grafiki w Poznaniu i Łodzi.

___

Data konferencji: 27 czerwca 2021
Godziny trwania konferencji: 12:00–18:00
Miejsce: Akademia Sztuk Pięknych im. E. Gepperta we Wrocławiu, ul. Traugutta 19/21, SALA 410
Prowadzące: Jagoda Nowak-Bieganowska, Sarah Epping
Program >> wkrótce
___
Organizator: Akademia Sztuk Pięknych im. E. Gepperta we Wrocławiu
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.
Projekt dofinansowany przez Wydział Kultury Urzędu Miejskiego Wrocławia.


zamieściła: AN