Obrony Katedry Scenografii

Obrony Katedry Scenografii

W ubiegłym tygodniu na Wydziale Architektury, Wzornictwa i Scenografii w Katedrze Scenografii odbyły się ostanie obrony dyplomów magisterskich.

W grudniu, laboratorium badawcze Katedry Scenografii „Teatr 313”, posłużyło jako miejsce obron magisterskich. Dyplomantka Anna Adasiak jako pierwsza przedstawiła swój dyplom: „Teatr lalek jako teatr dla dzieci. Realizacji spektaklu lalkowego „ Niesamowite przygody, niesamowitych skarpetek w reżyserii Macieja Gierłowskiego w Państwowym Teatrze Lalki „Tęcza” w Słupsku.” Na obronie można było oglądać przygotowane plansze z projektami oraz zdjęcia ze spektaklu.
Drugą obronę poprowadził Jan Głąb z "Projektem i realizacją scenografii do spektaklu ,,Udając ofiarę’’ Olega i Vladymira Presniakow w reżyserii Krzysztofa Dracza w Akademii Sztuk Teatralnych im. Stanisława Wyspiańskiego w Krakowie - Filii we Wrocławiu." Tutaj również prezentowane były plansze z projektami scenografii, kostiumów oraz makieta. W związku z warunkami pandemicznymi zaproszeni goście mogli uczestniczyć w obronie online, wśród zaproszonych byli m.in. JM Rektor prof. Wojciech Pukocz, Prorektor ds. dydaktycznych i studenckich, Dziekan wydziału AW, WiS dr hab. Agata Danielak-Kujda.

Zapraszamy do oglądania fotorelacji

Zamieścił: D. Banasz
Katedra Scenografii

Galeria:

Więcej »