Rozwój w biały dzień #1 - Warsztaty psychologiczne dla ciała i umysłu

Rozwój w biały dzień #1 - Warsztaty psychologiczne dla ciała i umysłu

Zapraszamy na warsztaty psychologiczne prowadzone przez Olgę Kozłowską.

W tym roku doświadczamy gąszczu zmian i wyzwań. Jak się masz? Jak ci jest z tym, jak teraz wyglądają relacje i świat? Czy masz swoje sposoby na adaptację i zadbanie o siebie?W odpowiedzi na obiektywne wyzwania, których doświadczamy jako społeczność studencka, Samorząd Studencki ASP zaprasza na spotkania z psychologiem w formie webinarów.


Czy to dla mnie?

Jeśli:

czujesz przytłoczenie sytuacją (na świecie, w kraju, u siebie w domu)
miewasz trudności z koncentracją na zajęciach i w zadaniach realizowanych w domu
towarzyszy ci przygnębienie, natłok myśli, zniecierpliwienie, trudno ci się zmobilizować i nie wiesz co dalej
nie chcesz lub nie możesz skorzystać z indywidualnej konsultacji z psychologiem 
chcesz poznać praktyczne i proste sposoby na regenerację, wnieść coś świeżego w swoje obecne życie, 
chcesz spotkać innych i być tu dla siebie i swojego zdrowia oraz równowagi,
to ten webinar jest dla ciebie.


Co będzie się działo?

Forma // 
Webinary mają formę praktycznego warsztatu prowadzonego on-line. Będzie też czas dzielenia się i rozmowy tematycznej (możesz mówić, możesz słuchać). W ramach warsztatu będzie obecna wkładka teoretyczna, która towarzyszy praktycznym ćwiczeniom, by połączyć doświadczenie z wiedzą.

Czas trwania każdego webinaru: do 2 godzin.

Treść // 

Będziemy korzystać z możliwości, jakie przynosi nam połączenie umysł-ciało. Na spotkaniach będzie okazja aby dla własnej codziennej korzyści poznać teorię i praktykę z zakresu:
• funkcjonowania układu nerwowego, w powiązaniu z immunologią i zdolnością regeneracji,
• umiejętności rozpoznawania i samoregulacji stanu pobudzenia,
• roli oddechu w powiązaniu z emocjami i umysłem. 


Będzie też okazja do rozmowy o tym, co pomaga w dbaniu o swoje samopoczucie, jak doceniać siebie oraz sposobów na utrzymanie motywacji do pracy i nauki.


Co może się przydać? 
Wygodne siedzenie (np. poduszka), spokojne miejsce do leżenia (w tym koc gdyby było chłodniej), które ułatwią rozluźnienie i skupienie na ciele. Wyposażcie się również w coś, w czym będziecie mogli zanotować sobie swoje spostrzeżenia czy detale dotyczące technik. Przyda się również woda. 

Kiedy i gdzie?

Zapraszamy Was na dwa czwartkowe spotkania: 
26 listopada o godzinie 17:00.
10 grudnia o godzinie 17:00.
Na każdym webinarze będą proponowane inne praktyki, zapraszamy do uczestnictwa w jednym lub obu. Spotkania są przeznaczone dla studentów ASP i są bezpłatne. Zapraszamy punktualnie.


Zapisy: https://forms.gle/2fuqSA2rsN7GviXV7Po zapisaniu się na webinar dostaniesz na email adres, pod którym się spotykamy. W każdym webinarze może uczestniczyć max 100 osób. Decyduje kolejność zgłoszeń.


Prowadząca: Olga Lidia Kozłowska
Jestem psychologiem i psychoterapeutą. Ukończyłam 4-letnie profesjonalne szkolenie psychoterapii somatycznej Core Energetics (metody bratniej do Analizy Bioenergetycznej Alexandra Lowena) i jestem dyplomowanym psychoterapeutą Core Energetics. Pracuję w nurcie integratywnym, łączę i dobieram narzędzia psychoterapii do potrzeb osoby, z którą się spotykam. Specjalizuję się w podejściu somatycznym, czyli uwzględniającym ciało i umysł, a także w psychosomatycznej pracy z głosem. Bliskie mi jest wspieranie ludzi w procesach twórczych m.in. przez program “Droga Artysty” J. Cameron. Patrzę na człowieka holistycznie i staram się dostrzegać indywidualny potencjał każdej osoby.

www.facebook.com/senspsycholog


//


Rozwój w biały dzień to cykl webinarów skierowany do studentów i doktorantów Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu, finansowany i organizowany przez akademicki Samorząd Studencki.
Grafika: Justyna Kazanecka


__

info: Samorząd Studencki