TIFF Festival 2020 // Procesy

TIFF Festival 2020 // Procesy

Zapraszamy na wydarzenia otwarcia: 2-6 września 2020

Procesy to tegoroczne hasło przewodnie TIFF Festival – międzynarodowego festiwalu fotografii, który od 10 lat odbywa się we Wrocławiu.

TIFF Festival po raz pierwszy odbył się w 2011 roku i od samego początku w nieoczywisty sposób traktuje fotografię. Organizatorzy tego przedsięwzięcia nie chcą zamykać jej w sztywnych granicach medium. Z tego powodu wrocławski TIFF Festival co roku przyjmuje nieco inną formułę.

„Procesy” rozumiemy nie tylko jako ciągłą ewolucję festiwalu i trwający od 10. lat jego rozwój, ale również jako proces przeobrażania się jego twórców: zmiany w stylach pracy, jakie przez lata podejmowali, analizowanych tematach przewodnich, myśleniu o idei i formule przedsięwzięcia, jakim jest TIFF Festival. Jeszcze szerzej myślimy o procesach w rozwoju samej fotografii, zmianach w sposobie myślenia o tym medium i jego miejscu w świecie sztuki współczesnej. „Procesy” rozumiemy również w odniesieniu do tożsamości jednostki nieustannie przeobrażającej się w otaczającej ją rzeczywistości – jako zmiany prowadzące do redefiniowania siebie, zachodzące w świecie i w społeczeństwie, oraz ich wpływ na każdego z nas. Wydarzenia świadczące o tym, że potrzebujemy nieustającej definicji słowa „stabilność”.

Program Główny TIFF Festival to 2 wystawy: Jaskinia w IP Studio, będąca przestrzenią do rozważań nad alegorią jaskini jako miejscem, w którym rodzą się procesy poznania nas samych oraz Ja Kobieta w galerii Studio BWA Wrocław, będąca intymną, fotograficzną opowieścią o rozwarstwieniu i poczuciu braku uziemienia przy definiowaniu siebie jako kobiety.

Ponadto w programie TIFF Festival 2020 // Procesy:

●       wystawy 4 laureatów konkursu TIFF Open: Marty Bogdańskiej, Barbary Gryki, Justyny Górniak i Daniel_i Weiss, a także slideshow z wybranymi artystami;

●        4 wystawy towarzyszące festiwalowi: Prace Leśne w galerii Miejsce przy Miejscu 14, Będę Twoim Obrazem w Krupa Gallery, Distancing Chronicle w galerii Entropia oraz IX odsłona wystawy w ZŁOTYM KIOSKU;

●       TIFF Warsztaty i Działania – Przegląd portfolio, dyskusje stolikowe, dwa kręgi oraz maraton. edytowania haseł w Wikipedii poświęcony fotografkom;

●       Sekcja Publikacji, której kuratorami są Franek Ammer i Casper Grey;

●       a także dyskusje, spotkania networkingowe, oprowadzania artystów i kuratorów, wydarzenia wieczorne i wiele więcej!

Wydarzenia otwarcia TIFF Festival odbędą się od 2 do 6 września 2020. Wystawy dostępne będą do 26 września.

Oficjalne otwarcie TIFF Festival 2020 // Procesy odbędzie się w czwartek, 3 września 2020 o godz. 20:00 w Centrum Festiwalowym przy ul. Ruskiej 46a (podwórko, obok Recepcji), po którym bezpośrednio odbędzie się Afterparty! Wstęp wolny!

Szczegółowy harmonogram wydarzeń: www.tiff.wroc.pl

organizator: TIFF Festival / TIFF Center

współfinansowane przez: Gmina Wrocław

partnerzy: BWA Wrocław, Miejsce przy Miejscu 14, Ośrodek Postaw Twórczych we Wrocławiu, Galeria Entropia, IP Group / IP Studio, Ramdecor, Holy Art,  Be Together – integracja i sztuka, Jerzy Wypych, Strefa Kultury Wrocław, Recepcja, Państwowe Ognisko Plastyczne im. Eugeniusza Gepperta, Krupa Gallery, ZŁOTY KIOSK, Uniwersytet Artystyczny w Poznaniu, Fonds Culturel National, OP ENHEIM, Muzeum Współczesne Wrocław, Beata Rojek, Kolektyw Kariatyda, Fundacja Art Transparent, HART Hostel & Art, Galeria Muszkacik, PURO hotels.

patroni medialni: Going., NOTES.NA.6.TYGODNI, Radio RAM, Fresh From Poland, ŚwiatObrazu.pl, dlaStudenta.pl, www.wroclaw.pl, Fotopolis, USTA Magazyn, Contemporary Lynx, Opencall magazine, TVP Kultura.


zamieściła AZG

Galeria:

Więcej »