Bohaterem 12 Typorozmowy jest Tomasz Broda.

Bohaterem 12 Typorozmowy jest Tomasz Broda.

Zapraszamy we wtorek 28 lipca, o godz. 15:00 na konto RONDO SZTUKI na Facebooku.

Tomasz Broda, pochodzący z Kalisza rysownik, ilustrator, pedagog, wykładowca na wrocławskiej Akademii Sztuk Pięknych. Jego lalki i maski z przedmiotów codziennego użytku można było oglądać w autorskim programie Zrób sobie gębę w TVP i w niemieckiej wersji Ulicy Sezamkowej.

28 lipca, wtorek, godz. 15.00
FB RONDA SZTUKI

W autobiograficznym komiksie Coś pan zmalował opisał edukację plastyczną w Polsce, od przedszkolaka do wykładowcy ASP, a w satyrycznej rubryce Brodaway w tygodni-ku „Wprost” pokazywał, jak zrobić Jarosława Kaczyńskiego z ręcznika i Donalda Trumpa z siatki na warzywa. W ulicznej galerii Szewska Pasja we Wrocławiu jako kurator zorgani-zował 60 wystaw plakacistów i ilustratorów, a w Captains of Illustration. 100 Years of Children’s Books from Poland znajdziecie jego dziesięć tekstów o polskiej ilustracji dla dzieci. Teraz, w BOOKFACE, jakby nie wystarczyło mu podszywanie się pod celebrytów i starych mistrzów, wciela się w klasyków literatury w mediach społecznościowych
https://www.facebook.com/media/set/?set=a.1359777097555180&type=3&__tn__=-UC-R

Rozmowę prowadzą: Iwona Matkowska & Maciej Majchrzak

***

TYPOROZMOWY: Wspólny projekt Galerii Rondo Sztuki w Katowicach, ASP w Katowicach, Dizajn BWA Wrocław, BWA Wrocław i ASP we Wrocławiu.

Cotygodniowe rozmowy o typografii.
Wtorki o godz. 15.00
FACEBOOK: RONDO SZTUKI

Cykl rozmów o typografii oparty na książce „ Typohistorie” (wydawca: ASP we Wrocławiu, redakcja: Beata Bartecka, Iwona Matkowska, Maciej Majchrzak, informacja poniżej) „Typohistorie” są dla typorozmów pretekstem, bazą do dialogu na temat projektowania pisma, jego wpływ na rzeczywistość, dizajn, sztukę i codzienność. Rozmówcami będą początkowo interlokutorzy z książki, by później poszerzyć grono o kolejne perspektywy badawcze i praktyków oraz teoretyków typografii. Krój pisma towarzyszy nam każdego dnia. Fonty atakują nas z każdego zakamarka. A ich wszechobecność sprawia, że przez typografię można wytłumaczyć różne procesy i mechanizmy działania! Typografia to rozmaite historie. Emocje. Ludzie. Życie.

Do rozmów będziemy zapraszać nie tylko projektantów, ale także artystów, aktywistów, badaczy, naukowców z różnych dziedzin. Typorozmowy to także platforma łącząca instytucje z Katowic i Wrocławia, która pokaże, że wspólnie można się od siebie uczyć, inspirować i wymieniać ideami. Typorozmowy to nie tylko eksplorowanie lokalnych środowisk, ale sięganie po osobowości z wielu zakątków Polski i świata. Chcemy przypomnieć w tych niepewnych czasach jaką wartością może być rozmowa i wymiana poglądów!


zamiesćiła AZG

Galeria:

Więcej »