ALEKSANDRA CZUDŻAK "Jak nazwać pieska"

ALEKSANDRA CZUDŻAK "Jak nazwać pieska"

Zapraszamy do ulicznej galerii Szewska Pasja we Wrocławiu. Wystawa potrwa od 1 lipca do 26 sierpnia 2020 r.

Wybory u człekokształnych to pikuś w porównaniu z walką o przywództwo psiego stada. Na Szewskiej rusza właśnie kampania – kandydaci już szczerzą zęby i stroszą ogony, a za chwilę skoczą sobie do gardeł.

Naprawdę jest na co popatrzeć, zwłaszcza, że o wyborcze billboardy zadbała sama Aleksandra Czudżak, absolwentka Pracowni Ilustracji wrocławskiej ASP. Jej dyplomową pracę pt. „Pies" pokazywano na wystawie najlepszych polskich dyplomów projektowych w 2018 r., a dziś autorka świetnie sobie radzi z całą sforą czworonogów. Nie tylko potrafi zagonić całe towarzystwo do pozowania, ale imiona im takie wymyśli, że kagańce z pysków spadają.

Hormon, Steryd i Brutus, rządzą nie tylko na Szewskiej, a Budyń, łajza bez charakteru, łasi się do Prezesa. Pod sklepem na smyczy grzecznie warują Bułka, Chlebek i Kabanos, a Kac, Dżin i Tonik, jak prawdziwi przyjaciele, poratują człowieka w trudnych chwilach. Jest dzielny Bosman i urocza Pusia, są Wacik, Kudłaczek, Bubu i cała zgraja psich gwiazdorów. Jedni prosto od fryzjera i stylistki, rozwaleni na kanapach i poduszkach, inni, cali szczęśliwi, bo właśnie wytarzali się w czymś paskudnym. Ekscentrycy, oryginały i podwórkowe burki z charakterem wypisanym na pyskach.

Chciałoby się zamieszkać w tym towarzystwie, bo wiadomo, że najlepszych kumpli i przyjaciół znajdziemy wśród psów. Pędźmy więc na Szewską, uśmiechajmy się do plakatów Oli Czudżak, a prawdziwe czworonogi, te ze schroniska, zabierajmy do domu!

Tomasz Broda


zmieściła: AN

Galeria:

Więcej »