Graduation Projects 2019 - dyplom ze szkła wśród nagrodzonych!

Graduation Projects 2019 - dyplom ze szkła wśród nagrodzonych!

Do 18. edycji przeglądu zgłoszono 289 dyplomów (w tym 146 2D i 143 3D), z których jury zakwalifikowało do wystawy 30 prac. Wśród tegorocznych laureatów znalazła się z naszej Uczelni jako jedyna Zuzanna Wrocławska, absolwentka studiów magisterskich kierunku Sztuka i wzornictwo szkła.

Przegląd Graduation Projects ma charakter środkowoeuropejski, a jego uczestnikami są dyplomanci kierunków projektowych z Czech, Polski, Słowacji i Węgier oraz obywatele tych państw studiujący poza krajami Grupy Wyszehradzkiej. Można zgłaszać prace licencjackie, jak i magisterskie. Dyplomy są oceniane w dwóch kategoriach: 2D i 3D – grafiki użytkowej oraz wzornictwa. Historia przeglądu sięga 2002 roku – wówczas redakcja kwartalnika projektowego „2+3D” zaprezentowała na swoich łamach wybrane prace dyplomowe absolwentów polskich uczelni projektowych. W 2006 roku do przedsięwzięcia włączył się Zamek Cieszyn jako organizator cyklicznych wystaw, a w 2010 przeglądowi nadano charakter międzynarodowy, zapraszając do udziału dyplomantów z Czech i Słowacji.

Nagrodzony udziałem w wystawie dyplom, Pani Zuzanny Wrocławskiej, który prezentowany jest obecnie na Zamku Cieszyn, to kolekcja autorskich wazonów odpowiadająca na zagadnienie stanowiące temat pracy dyplomowej "Połączenie techniki pâte de verre ze szkłem dmuchanym w przedmiocie użytkowym". Promotorem dyplomu jest dr hab. Beata Mak-Soboty kierująca II Pracownią Szkła Użytkowego we współpracy z as. Justyną Żak.  W pracowni tej powstały dyplomy, które także w poprzednich latach znalazły uznanie jurorów przeglądu Graduation Projects i tak w roku 2010 był to dyplom Irminy Helak "Zestaw lamp do wnętrza mieszkalnego", a w 2016 Joanny Kasperkiewicz- Krysy „Nakrycia szyte na miarę – wykorzystanie tkaniny w projektowaniu przedmiotu użytkowego".

https://www.graduationprojects.eu/pl/projects/2019

https://www.graduationprojects.eu/pl/2019/Zuzanna-Wroclawska


inf.

II Pracownia Szkła Użytkowego

dr hab. Beata Mak - Sobota prof. uczelni

as. Justyna Żak


zam. M. Szumiejko DOS

Galeria:

Więcej »