LIGHT AS A CREATIVE TOOL 2.0/4-9.05.2020

LIGHT AS A CREATIVE TOOL 2.0/4-9.05.2020

Katedra Scenografii wspólnie z Katedrą Sztuki Mediów zapraszają studentów do udziału w programie Light As A Creative Tool (LAACT) 2.0 Konferencji i Warsztatów poświęconych light art w kontekście sztuki mediów.

Zapraszamy studentów do udziału w programie Light As A Creative Tool (LAACT) 2.0 Konferencji i Warsztatów poświęconych light art w kontekście sztuki mediów.

LAACT 2.0 to unikatowe wydarzenie, w którym oprócz wiedzy teoretycznej, zaprezentowanej w formie prezentacji na jednodniowej Konferencji oferujemy studentom także warsztaty, podczas których pracują nad własnym pomysłem z artystami-praktykami.

Wydarzenie odbywa się po raz drugi: w 2018 roku w warsztatach zorganizowanych we współpracy z ASP w Gdańsku wzięło udział 42 studentów i studentek, zarówno ze studiów magisterskich, jak i doktoranckich. Wśród naszych uczestników byli studenci szkół artystycznych, technicznych i innych, zarówno z Polski jak i Europy: w tym studenci z programu Erasmus.

Podczas warsztatów LAACT uczestnicy mają okazję nie tylko współpracować w małej grupie z uznanymi artystami z całego świata, tworząc autorskie instalacje artystyczne i poznając praktyczne umiejętności w wybranych technikach. Nasi studenci mają także możliwość poznania kuratorów, organizatorów i badaczy zajmujących się projektami związanymi ze światłem i nawiązać znajomości, które pomagają w rozwoju kariery.

Elena Vertikova, Samira Arrami, Zuzanna Dolega i Katarzyna Piróg zostały zaproszone do kilku niezależnych festiwali i projektów artystycznych w Niemczech, Tunezji i Rosji po udziale w LAACT 2018. Więcej informacji o pierwszej edycji można znaleźć na stronie www.laact.pl

LAACT 2.0
W tym roku zapraszamy studentki i studentów do zapoznania się i zgłoszenia na opisane poniżej warsztaty. Udział w warsztatach jest bezpłatny - po zakwalifikowaniu się do grupy i podpisaniu Formularza Uczestnictwa.

Aplikacje na warsztaty dostępne są na stronie https://laact.pl/index.php/2-0-application/
lub na stronie organizatora www.asp.wroc.pl

Aplikację należy wysłać na adres mailowy lightart.wroclaw@gmail.com z tytułem „imię nazwisko_application” do dnia 19 kwietnia 2020.

Wszystkich studentów oraz zainteresowane osoby zapraszamy także do udziału w Konferencji Light As A Creative Tool 2.0, która odbędzie się w ASP Wrocław w poniedziałek 04.05.2020. Wstęp jest wolny i bezpłatny.

Język wydarzenia jak i opis warsztatów LAACT 2.0 to j.angielski.

W razie jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt mailowy: lightart.wroclaw@gmail.com lub telefoniczny +48 507 104 107

Więcej informacji oraz pełny program: www.laact.pl

4 maja - Międzynarodowa Konferencja Naukowa/wykłady

Sala Audytoryjna 410 Budynek CSUiCU

5-9 maja - warsztaty dla studentów

Piekarnia Centre for Performative Arts, Wroclaw.

organizator:

Katedra Scenografii

Wydział Architektury Wnętrz, Wzornictwa i Scenografii

partner organizacyjny:

Katedra Sztuki Mediów

Media Art Department

Wydział Grafiki i Sztuki Mediów

Patronaci honorowi:

German Consulate General in Wroclaw, Poland

dr Edward Wąsiewicz Honorary Consul of Austria in Wroclaw, Poland

Partners:

Piekarnia Centre for Performative Art

Grotowski Institute in Wrocław

Fermentownia Renaty Micherda-Jarodzkiej

Art Hotel

Camera Nera

Austriackie Forum Kultury Warszawa

garageCube

® concept and production NOKS Collective – dr Robert Sochacki, Weronika Morawiec


Zamieściła Katedra Scenografii

Załączniki

Galeria:

  • LAACT edycja 2018
  • LAACT edycja 2018
Więcej »