MŁODA POLSKA SCENOGRAFIA WE WROCŁAWIU

MŁODA POLSKA SCENOGRAFIA WE WROCŁAWIU

Wspólna wystawa prac studentów z lat 2015 – 2018 - to wydarzenie, które towarzyszyło XIV edycji Quadriennale Scenografii i Architektury Teatralnej, odbywającej się w Pradze od 6 do 16 czerwca 2019r.

            Decyzją wszystkich uczelni artystycznych, biorących udział w wystawie będzie ona prezentowana kolejno we wszystkich naszych ośrodkach. Pierwsza prezentacja odbędzie się we Wrocławiu!

Zapraszamy na wystawę czynną od 08 stycznia 2020 roku w holu przed aulą, I piętro, Pl. Polski.

 Wystawa prezentuje prace z pięciu polskich uczelni artystycznych, kształcących w dziedzinie scenografii. Akademię Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu reprezentują prace studentów kierunku Scenografia na Wydziale Architektury Wnętrz, Wzornictwa i Scenografii.

Wystawę wspierał Polski Ośrodek Międzynarodowego Instytutu Teatralnego (PO ITI) z Warszawy, we współpracy z Instytutem Polskim w Pradze oraz Centrum Scenografii Polskiej - oddział Muzeum Śląskiego w Katowicach. Powstał katalog wystawy prezentujący naszą uczelnię i wszystkie prace. Otrzymaliśmy również dużą pomoc od Rektorów Akademii oraz naszego Rektora, prof. Piotra Kielana, dzięki czemu mogliśmy tam być i uczestniczyć nie tylko w wernisażu, ale i w całym Quadriennale.

zamieścił: Damian Banasz
Katedra Scenografii

Galeria:

Więcej »