Welcome week

Welcome week

W dniach 30 września- 3 października 2019 r. Biuro Współpracy z Zagranicą przygotowało i zorganizowało serię wydarzeń dla zagranicznych studentów i doktorantów rozpoczynających kształcenie w naszej uczelni.

Wydarzenia adresowane były do studentów zagranicznych ostudiujących na ASP zarówno w ramach programu Erasmus, wymian bilateralnych, ale przede wszystkim w ramach programu MFA in Visual Arts i Szkoły Doktorskiej. Cykl warsztatów i spotkań odbył się pod nazwą Welcome Week.

W czasie tych kilku dni nowoprzybyli cudzoziemcy mieli okazję zaznajomić się nie tylko z panującymi w Polsce procedurami pozwalającymi na dopełnienie wszelkich formalności, ale także poznać siebie nawzajem podczas „speed meeting’u” czy warsztatów kulinarnych.

W trakcie „Traditional Food Day” każdy miał okazję podzielić się tradycyjnymi dla swojego kraju potrawami i spróbować przysmaków innych kultur.

Podczas „Cultural Day” uczestnicy mieli okazję zderzyć  się  z (ale przede wszystkim zweryfikować) poszczególnymi stereotypami narodowymi. Dzięki wycieczce po budynkach uczelni i Wrocławiu mamy nadzieję, że nikt nie czuje się już w nowym miejscu zagubiony. Całości programu dopełnił udział w uroczystych inauguracjach- studenckiej i Szkoły Doktorskiej.

Wszystkim zagranicznym członkom naszej społeczności akademickiej życzymy samych sukcesów. Niech pobyt w naszym kraju i na naszej uczelni będzie niezapomnianą życiową przygodą.


Biuro Współpracy z Zagranicą

Przygotowała: P. Zaweracz

zamieściła AZG

Galeria:

Więcej »