Studentki malarstwa na warsztatach przedsiębiorczości

Studentki malarstwa na warsztatach przedsiębiorczości

Małgorzata Trzyna i Justyna Klecka, studentki malarstwa z naszej Uczelni, wzięły udział w czerwcowych warsztatach przedsiębiorczości, organizowanych przez Wrocławski Park Technologiczny.

Ta międzyuczelniana inicjatywa bazuje na metodzie Design Thinking – metodzie twórczego rozwiązywania problemów.

Warsztaty odbyły się po raz piąty w roku akademickim 2018/2019, po raz czwarty natomiast wygrała je drużyna, która w swoim składzie miała studenta/studentkę z naszej ASP. Przypadek? Nie sądzę!

Tym razem zadany problem – „Jak zbudować zespół start-upowy?” – najlepiej rozwiązała drużyna „Niebieska” z projektem „ID – tożsamość mojej marki”.

Wśród przedstawicieli i przedstawicielek dwunastu dolnośląskich uczelni z ramienia ASP we Wrocławiu wystąpiły:

Małgorzata Trzyna – studentka IV roku malarstwa (kształci się „pod okiem” m.in. Normana Smużniaka), mieszka w Medyni Łańcuckiej, niedaleko Rzeszowa. Obecnie – jak sama mówi – maluje minimalistycznie i konceptualnie, w swoich pracach symbolicznie przedstawia rzeczywistość. Oprócz malarstwa interesuje ją kino i literatura, ze wskazaniem na gatunki: fantastyka, akcja, dramat oraz tematykę historyczną i obyczajową. Jednym z jej ulubionych filmów jest „Gladiator” Ridleya Scotta.

Justyna Klecka – pochodzi z Lubania Śląskiego, a malarstwo we wrocławskiej ASP doskonali „pod okiem” m.in. Łukasza Huculaka, Pawła Lewandowskiego-Palle i Wojciecha Lupy. Ostatnio brała udział w wystawie „O Polsce. Trzydziestolecie 1989-2019” (Miejskie Centrum Kultury w Ciechocinku). Oprócz malarstwa pasjonuje ją muzyka i teatr – należała m.in. do teatru „Dziewiątka”, z którym brała udział w festiwalach w Polsce i za granicą. Trenuje balet.

Były to ostatnie w tym roku akademickim warsztaty. Ich reaktywacja nastąpi po wakacjach.

Za pomoc w rekrutacji uczestniczek dziękuję: Joannie Nowińskiej i studentce Bogumile Sierockiej z malarskiej Pracowni 212.


Tekst: Jakub Żuchowski

Zdjęcia: Dominik Marzec / Wrocławski Park Technologiczny S.A.

zamiesćiła AZG

Galeria:

Więcej »