Żegnamy profesora Wojciecha Jankowiaka

Żegnamy profesora Wojciecha Jankowiaka

Z ogromnym żalem i smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci profesora Wojciecha Jankowiaka

3 lipca 2019 we Wrocławiu zmarł profesor Wojciech Jankowiak, wybitny scenograf teatralny, telewizyjny i filmowy, nasz wielki przyjaciel, wieloletni pedagog w Katedrze Scenografii. 

Rodzinie Zmarłego składamy wyrazy głębokiego współczucia 

Rektor i Senat oraz pracownicy i studenci Katedry Scenografii i cała społeczność Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu

***

Pogrzeb odbędzie się 8 lipca o godz. 16.00 na Cmentarzu Kiełczowskim (ul. Kiełczowska 90)

***

Prof. Wojciech Jankowiak zrealizował ponad 150 scenografii do spektakli teatralnych i telewizyjnych, współpracował z najwybitniejszymi polskimi reżyserami. Tworzył widowiska za granicą, m.in. w teatrach w Danii, Czechach, na Łotwie. Kreował rzeczywistość teatralną na scenach studenckich oraz uznanych scenach profesjonalnych, we wnętrzach naturalnych w teatrach tradycyjnych i takich, które powstawały razem z jego przestrzenią scenograficzną. Wojciech Jankowiak z wirtuozerią potrafił władać znakami scenicznymi. Doświadczenia pracy w teatrze przekazywał zaś studentom podczas zajęć o teatrze formy i przedmiotu oraz koncepcjach performersko-happeningowych.

Laureat Złotej Maski oraz Nagrody Miasta Wrocławia za twórcze dokonania w zakresie scenografii. Przez wiele lat związany był jako scenograf z Teatrem Polskim we Wrocławiu. 


zdjęcie: Cz. Chwiszczuk

zamiescila AZG

Galeria:

Więcej »