SZTUKA I WZORNICTWO SZKŁA studia stacjonarne - REKRUTACJA 2020/2021

SZTUKA I WZORNICTWO SZKŁA studia stacjonarne - REKRUTACJA 2020/2021

STUDIUJ SZKŁO! - studia STACJONARNE licencjackie I stopnia i studia uzupełniające II stopnia - rekrutacja do 18 WRZEŚNIA 2020r.

Zapraszamy na spotkanie on-line na Facebooku w środę o godz. 11.00

zobacz jakie mozliwości i perspektywy zawodowe daja studia na kierunku SZTUKA I WZORNICTWO SZKŁA


Katedra Szkła, jako jedyna w Polsce kształci studentów w zakresie projektowania szkła artystycznego i użytkowego jednocześnie  i to już od 71 lat!

https://pl-pl.facebook.com/szklo.asp.wroclaw

Szkło stanowi medium, w wyrażaniu autorskich koncepcji: rzeźbiarskich, malarskich i graficznych.

W nowocześnie wyposażonych pracowniach studenci poznają metody jego kształtowania poprzez szlifowanie, grawerowanie, formowanie szkła w ogniu palnika gazowego oraz w technikach hutniczych i procesach piecowych. Ponadto uczą się metod tworzenia klasycznych witraży i projektowania elementów przeszkleń w architekturze.

Podczas cyklicznie organizowanych warsztatów międzynarodowych studenci współpracują z artystami z całego świata poszerzając wiedzę i nawiązując nowe kontakty również z przemysłem.

Zagadnienia związane z projektowaniem rozwiązywane w pracowniach szkła użytkowego mają na celu przygotowanie studentów do samodzielnej lub zespołowej pracy projektowej.

Studia na kierunku SZTUKA I WZORNICTWO SZKŁA dają możliwość realizowania prototypów form użytkowych i obiektów artystycznych w hucie szkła będącej jednym z nielicznych takich ośrodków warszatowych w Europie.

Studenci naszego kierunku czynnie działają w Kole Naukowym Katedry Szkła, w którym podejmują własne inicjatywy twórcze jak: wypały plenerowe, wyjazdy na sympozja i konferencje, wspólnie organizowanie wystaw czy prowadzenie warsztatów.

Absolwenci kierunku SZTUKA I WZORNICTWO SZKŁA są wszechstronnie przygotowani do podjęcia działalności artystycznej lub projektowej we własnym studio i do podejmowania współpracy z przemysłem.


inf.  mgr Justyna Żak Katedra Szkła

zam. M. Szumiejko DOS


Galeria:

Więcej »