SZTUKA I WZORNICTWO SZKŁA studia stacjonarne - REKRUTACJA 2020/2021

SZTUKA I WZORNICTWO SZKŁA studia stacjonarne - REKRUTACJA 2020/2021

STUDIUJ SZKŁO! - rekrutacja do 30 czerwca 2020r.

Katedra Szkła, jako jedyna w Polsce kształci studentów w zakresie projektowania szkła artystycznego i użytkowego jednocześnie  i to już od 71 lat!

https://www.youtube.com/watch?v=A0SVMpj_wU4

Szkło stanowi medium, w wyrażaniu autorskich koncepcji: rzeźbiarskich, malarskich i graficznych.

W nowocześnie wyposażonych pracowniach studenci poznają metody jego kształtowania poprzez szlifowanie, grawerowanie, formowanie szkła w ogniu palnika gazowego oraz w technikach hutniczych i procesach piecowych. Ponadto uczą się metod tworzenia klasycznych witraży i projektowania elementów przeszkleń w architekturze.

Podczas cyklicznie organizowanych warsztatów międzynarodowych studenci współpracują z artystami z całego świata poszerzając wiedzę i nawiązując nowe kontakty również z przemysłem.

Zagadnienia związane z projektowaniem rozwiązywane w pracowniach szkła użytkowego mają na celu przygotowanie studentów do samodzielnej lub zespołowej pracy projektowej.

Studia na kierunku SZTUKA I WZORNICTWO SZKŁA dają możliwość realizowania prototypów form użytkowych i obiektów artystycznych w hucie szkła będącej jednym z nielicznych takich ośrodków warszatowych w Europie.

Studenci naszego kierunku czynnie działają w Kole Naukowym Katedry Szkła, w którym podejmują własne inicjatywy twórcze jak: wypały plenerowe, wyjazdy na sympozja i konferencje, wspólnie organizowanie wystaw czy prowadzenie warsztatów.

Absolwenci kierunku SZTUKA I WZORNICTWO SZKŁA są wszechstronnie przygotowani do podjęcia działalności artystycznej lub projektowej we własnym studio i do podejmowania współpracy z przemysłem.

Cykl kształcenia: STUDIA STACJONARNE

• 3-letnie studia licencjackie I stopnia

• 2-letnie studia magisterskie II stopnia

Zapraszamy na naszego FB https://www.facebook.com/szklo.asp.wroclaw/

oraz do studiowania na naszym kierunku https://www.asp.wroc.pl/?module=StaticContent&controller=Main&id=1695&__seoName=Sztuka+i+Wzornictwo+Szk%C5%82a


Info i foto: Justyna Żak

Zamieściła: Justyna Żak

aktualizacja M. Szumiejko DOS

Galeria:

Więcej »