Aleksandra Kujawska w "Galerii na Górze"- fotorelacja.

Aleksandra Kujawska w "Galerii na Górze"- fotorelacja.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z wystawy "Schoolgirl. Back home"

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z  wystawy "Schoolgirl. Back home" w Galerii na Górze- Muzeum Karkonoskiego, której autorką jest
Aleksandra Kujawska. 

Wystawa "Schoolgirl. Back home" prezentowana w "Galerii na Górze" -Muzeum Karkonoskiego, to prezentacja Aleksandry Kujawskiej jako uczennicy ksztalcacej się w unikatowym obszarze  sztuki szkla. Prezentacja prac - podobnie jak podczas przeglądu w Liceum Plastycznym czy na ASP pokazuje kierunki eksploracji: wzornictwo, witraż, rzeźba, instalacja. Badanie istoty szkła. "Fascynacja, która wciąga mnie coraz bardziej. Nieustająca nauka i poznawanie nowych możliwosci - szkła i swoich. "Back home" - bo ta wystawa -to jak powrot do domu. Do Muzeum Karkonoskiego, do którego chodziłam  jako uczennica na kółko szklarskie, do  twórcy kolekcji polskiego szkła Mieczysława Buczynskiego. Ukończyłam Państwowe Liceum Plastyczne w Cieplicach o profilu szkło artystyczne w klasie Władyslawa Czyszczonia. Zawsze, kiedy jestem w Muzeum Karkonoskim, Jeleniej Górze, Cieplicach czuję, że jestem u siebie.”

Aleksandra Kujawska, doktorantka w pracowni Szkła Użytkowego prof. Beaty Mak Soboty, Katedry Szkła Akademii Sztuk Pięknych im.E.Gepperta we Wrocławiu.


Foto, info: Aleksandra Kujawska
Zamieściła: Justyna Żak

Galeria:

Więcej »