Nabór na Festiwal Mikstury Kultury

Nabór na Festiwal Mikstury Kultury

Festiwal organizowany jest przez Forum Studentów Uczelni Artystycznych oraz Samorządy Studenckie Akademii Muzycznej, Akademii Sztuk Pięknych i Akademii Sztuk Teatralnych w Krakowie.

ikstury Kultury 2019
Nosferatu - siła strachu

Studenci i studentki uczelni artystycznych pokażcie się w Krakowie!

Tegoroczna, trzecia już edycja Festiwalu Mikstury Kultury organizowanego przez Uczelnie Artystyczne działające w Krakowie, nosi tytuł “NOSFERATU - SIŁA STRACHU”. Odbędzie się w dniach 22 i 23 lutego 2019 roku w Akademii Sztuk Teatralnych im. Stanisława Wyspiańskiego w Krakowie.

Zainspirowani filmem Friedricha Murnaua Nosferatu - symfonia grozy proponujemy pochylenie się nad fenomenem strachu, grozy i lęku w sztuce. Interesują nas wszelkie przejawy artystyczne wywołujące skok poziomu adrenaliny we krwi, ale nie tylko.

Do krakowskich Mikstur Kultury zapraszamy twórców i twórczynie, którzy chętnie podejmą dialog z szeroko rozumianą tradycją operowania estetyką horroru. Postać Nosferatu - legendarnego wampira z Albanii - niech stanie się patronem prac wizualnych, muzycznych, aktorskich i reżyserskich. Formuła i sposób dialogowania są zupełnie dowolne - jesteśmy ciekawi podejścia najmłodszego pokolenia twórców i twórczyń do tematu grozy/lęku/strachu. Chętnie przyjrzymy się pracom zainspirowanym przez sztukę horroru czy grozy jak również tym, które posiadają krytyczny wydźwięk czy zupełnie odrzucają tę formę ekspresji artystycznej.

Festiwal podzielony zostanie na dwa nurty: multimedialną wystawę prac wizualnych i widowisko teatralno-muzyczne.

WYSTAWA:
Zależy nam, by pokazać możliwie najszersze spektrum twórczości studentów i studentek uczelni artystycznych - stąd nie zamykamy się na żadną formę twórczości - im różnorodniej, tym lepiej - chętnie obejrzymy wasze obrazy, rzeźby, grafiki, filmy, animacje, performance i wszystkie inne prace niedające łatwo się zaklasyfikować.
Zachęcamy studentki i studentów uczelni plastycznych do nadsyłania swoich prac w formie multimedialnej, wraz z opisem niezbędnego zaplecza technicznego do zaprezentowania pracy (rzutniki, telewizory, sprzęt audio, itp.) Istnieje możliwość pokazania oryginałów prac.

WIDOWISKO:
Widowisko będzie główną atrakcją Festiwalu i stąd chęć stworzenia jednorodnej struktury, która pomieści w sobie pomysłowość i ekspresję twórców wielu dziedzin, jednocześnie nie stając się prostym przeglądem umiejętności i talentów.

Twórców i twórczynie zachęcamy do poszukiwań w następujących kierunkach:

Muzycy: muzyka na żywo do fragmentu filmu niemego, muzyka ekspresjonistyczna, własne kompozycje wokół tematu - wystąpienie do 20 min.

Aktorzy/wokaliści: piosenki z musicali, pieśni ludowe, piosenki popularne, arie, wiersze, fragmenty prozy, itp.dot. tematu

Reżyserzy: krótkie (do 20 min) sceny z dramatu ekspresjonistycznego, powieści grozy, horroru i innych dotyczących tematu.

Na zgłoszenia czekamy do 11.02.2019 roku.
Studentów i studentki kierunków plastycznych, chcących wziąć udział w wystawie zapraszamy do zapoznania się z regulaminem i przesłania zgłoszenia.
Twórców i twórczynie pozostałych kierunków proszeni są o kontakt z Martą Skowierą - marta.skowiera@gmail.com
lub Marianną Krzysztofik - marianna.krzysztofik@stud.asp.krakow.pl
W zgłoszeniu prosimy uwzględnić wybrany materiał oraz potrzeby techniczne.

Organizator zapewnia nocleg i posiłki w czasie trwania Festiwalu, a także zaświadczenia o udziale w wydarzeniu.

Link do karty zgłoszeniowej:

https://drive.google.com/open?id=1eS7sKfC2tWSkzDsLS-m2bTa42P6maren