Wystawa Bookmacherzy. Odsłona V.

Wystawa Bookmacherzy. Odsłona V.

Podczas 27. Wrocławskich Targów Dobrych Książek naszą uczelnię reprezentowała Pracownia Książki.

W pierwszy grudniowy weekend, od czwartku do niedzieli, w Hali Stulecia miała miejsce kolejna odsłona wystawy BOOKmacherzy.
Już po raz kolejny spotkaliśmy się na Wrocławskich Targach Dobrych Książek w Hali Stulecia pod hasłem BOOKmacherzy. Studenci i dydaktycy związani z Pracownią Książki Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu zaprezentowali swoje prace na wystawie złożonej z dwu części. Przy wejściu na płytę główną Hali Stulecia na planszach i w gablocie prezentowaliśmy książki i wydawnictwa autorstwa studentów i dydaktyków. 
Natomiast na stoisku nr 13, które dzieliliśmy z Księgarnią Tajne Komplety, pokazywaliśmy filmy będące wizytówkami studenckich książek a także rezultaty pracy naszych studentek z dwu miesięcy mijającego semestru. W krótkim czasie powstały fantastyczne propozycje opracowania graficznego tomiku poezji Dominika Bielickiego pt. „Pawilony”. Prototypy książek, jedne w formie komiksu, inne kalendarza-zdzieraka, leporella czy książki narysowanej na pierwszym wydaniu „Pawilonów” zaprezentowaliśmy w szklanej gablocie i jako ilustracje będące scenografią stoiska. Autorki nowych interpretacji „Pawilonów” to Magdalena Banaś, Anna Bzdyl, Martyna Byczyńska, Julia Kruszyńska, Justyna Ciszek, Olivia Ennis, Julia Iwańczuk, Natalia Kozłowska, Anna 
Ludwin, Magdalena Parfieniuk, Julia Sikorska, Daria Sobieska, Wiwiana Wirbuł i Bazhena Zvytsevitch.

kuratorki wystawy (Pracownia Książki/ Katedra Projektowania Graficznego):
Joanna Skrzypiec-Żuchowska
Karolina Wiśniewska,
Magdalena Wosik


info/zdjęcia: J. Skrzypiec-Żuchowskazamieściła AZG

Galeria:

Więcej »