Limited Vision pl_edition

Limited Vision pl_edition

Wernisaż wystawy w Narodowym Forum Muzyki już 18 października o godz. 18:00.

Zapraszamy do Narodowego Forum Muzyki na wernisaż wystawy artystów polskich i japońskich, którzy w swoich pracach badają szerokość i zakres pola widzenia, w sensie formalnym i pojęciowym. 

Kuratorzy cyklu wystaw LIMITED VISION / WIDZENIE OGRANICZONE zadają sobie pytanie, z czym, z jakimi konsekwencjami, należy się liczyć nie posiadając wglądu w całość: czy to poprzez świadome ograniczenie - skoncentrowania się tylko na jednym aspekcie całości, czy to poprzez zdobywanie fragmentarycznej wiedzy o całości, czy też poprzez narzucone, reglamentowane przez system postrzegania świata i siebie w nim zanurzonego. Artyści odpowiedzą tez na pytanie, (…) czy odwrócenie od tego co znane, zamknięcie oczu, utrata wizji może pozwolić odkryć, zdobyć zupełnie nowe rozumienie świata. (...)

Wydarzenie odbywa się w ramach projektu Limited Vision, który jest realizowany przez Akademię Sztuk Pięknych we Wrocławiu przy współpracy z twórcami z Tokio: z grupą OLTA i kolektywem Art Trace Gallery. 
Wynikiem tych wspólnych działań są projekty w zakresie współczesnych mediów rysunkowych zarówno w Polsce, jak i w Japonii. Wrocławska część projektu Limited Vision to oprócz wystawy także performans grupy OLTA w galerii Awangarda BWA Wrocław. 

Projekt LIMITED VISION / WIDZENIE OGRANICZONE to kontynuacja współpracy artystycznej między Polską i Japonią, która rozpoczęła się podczas Międzynarodowego Triennale Rysunku we Wrocławiu w 2016 roku, a którego organizatorem głównym jest Akademia Sztuk Pięknych im. E. Gepperta we Wrocławiu. Obecny projekt powstał w związku z obchodami rocznicy nawiązania stosunków dyplomatycznych między Polską i Japonią przed 100 laty.


zamieściła AZG

Galeria:

Więcej »