Wystawa Crous de Paris: Deconstructed City , 19.10- 9.11.2018

Wystawa Crous de Paris: Deconstructed City , 19.10- 9.11.2018

Zapraszamy do Galerii NEON na wystawę prac czterech artystów pochodzących z Paryża.

Come Clerino
Alexandre Korzeniovski
Tanguy Roussel
Theophile Stern

Wystawa potrwa od 19 października do 9 listopada 2018.

Wernisaż 19 października 2018, godz. 17:00

Galeria NEON, CSU. CI

DECONSTRUCTED CITY

Miasto, polisemiczne z natury, nie może być ograniczone wyłącznie do wymiaru formalnego i politycznego. Jego istota sugeruje stały, dialektyczny proces włączania i wykluczania - przenikający i rozsadzający wspólny grunt.
Poza swoją materialną formą miasto przejawia swoisty magnetyzm. Odkrywając jego dźwięki, kształty, treści i zmysły, czterech artystów zdecydowało się na jego dekonstrukcję. Przełamując utarte schematy, ich proces twórczy odzwierciedla sprzeczności społeczne wyrażone w idei „Agory”, z jej specyficzną, instynktowną definicją społeczeństwa.
Côme Clérino eksploruje miasto w poszukiwaniu materiałów i motywów. Rozmontowuje je, zniekształca, składa ponownie. Alexandre Korzeniovski zbiera porzucone przedmioty, ślady ludzkich egzystencji, które stają się fragmentami wspólnej, totemicznej, czasoprzestrzennej ruiny. Tanguy Roussel rozpoczyna od obserwacji, że nic nie jest bardziej fizyczne niż dźwięk. Tworzy sensoryczną architekturę, której fizycznej i zmysłowe linie rozmywają się. Théophile Stern kwestionuje ich ograniczenia, wykorzystując naturalną siłę grawitacji.
Zderzenie artystycznych praktyk czterech twórców to nowa przestrzeń, nowe znaki, nowe zasady. Kolejne odczytanie naszej zurbanizowanej rzeczywistości.

Lola Grunwald, Lena Petit-Doux
( tł. ŁH)
Kuratorkami wystawy są Lola Grunwald i Lena Petit-Doux.
Wystawa odbywa się w ramach współpracy ASP Wrocław z Crous de Paris.


info: Ł. Huculak

zamieściła AZG

Galeria:

  • Come Clerino
  • Tanguy Roussel
  • Tanguy Roussel
Więcej »