BUMWRO już 29 września

BUMWRO już 29 września

Uniwersytet Medyczny we Wrocławiu zaprasza na 4. już edycję biegu na odcinku 10 km.

Najlepszą receptą na zdrowie jest ruch. Uniwersytet Medyczny we Wrocławiu zaprasza więc na 4. już edycję BUMWRO. Bieg na atestowanym odcinku 10 km zaplanowano 29 września 2018 na terenie przy Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym. Wśród kategorii znalazła się także rywalizacja uczelni.

- Każdy zawodnik przy zapisach dodać może nazwę swojej uczelni. Wyniki klasyfikacji decydują o tym, która z nich wygrywa. Co roku mamy silną reprezentację z Akademii Wychowania Fizycznego, Uniwersytetu Ekonomicznego czy Papieskiego Wydziału Teologicznego. Nie ma chyba we Wrocławiu drugiego biegu, w którym startuje aż tylu rektorów – przyznaje dyrektor BUMWRO dr hab. Tomasz Zatoński. I podkreśla, że to wydarzenie skierowane do wszystkich wrocławian. Zapisy są otwarte. – Nagradzamy najlepszych, ale nie o wyniki toczy się gra. Naszym głównym celem jest zachęcenie ludzi do aktywnego stylu życia, zadbania o siebie i wstania z przysłowiowej kanapy – to ma zbawienny wpływ na nasze zdrowie – podkreśla Zatoński.

Organizatorzy nie zapomnieli też o najmłodszych biegaczach. Dzieci pobiegną na trzech, dostosowanych do wieku dystansach. Tu miejsca znikają najszybciej. Jak zawsze całość wpłat z BUMKids przeznaczona zostanie na cel charytatywny.

Zapisy i szczegółowe informacje znaleźć można na stronie www.bieg.umed.wroc.pl. Impreza startuje 29 września o godz. 10.00 przy ul. Borowskiej we Wrocławiu.


info: UMed

zamieściła AZG