preTIFF - wystawa | pokaz slajdów | secret party

preTIFF  - wystawa | pokaz slajdów | secret party

24–25 sierpnia 2018

PreTIFF to nasza propozycja dla wszystkich, którzy chcą spróbować TIFFu jeszcze przed samym festiwalem!

W programie zaplanowaliśmy pokaz slajdów tegorocznego Grand Prix Fotofestiwalu w Łodzi, otwarcie wystawy Northern Rivers Loli Paprockiej i Pani Paula oraz Secret Party, podczas którego będziecie mieli okazję poznać organizatorów i kuratorów. O jej lokalizacji tego sekretnego wydarzenie poinformujemy 24 sierpnia do godz. 12.00 – na pewno będzie niekonwencjonalne miejsce!

piątek, 24 sierpnia 2018, godz. 21.00

podwórko przy ul. Dąbrowskiego 20

Pokaz slajdów tegorocznego Grand Prix Fotofestiwalu w Łodzi

sobota, 25 sierpnia 2018

godz. 19.00

galeria fotograficzna Miejsce przy Miejscu 14, pl. Strzelecki 14

wernisaż wystawy Northern Rivers Loli Paprockiej i Pani Paula

godz. 21.00

Secret Party

partnerzy: Wrocławska Rewitalizacja, Miejsce przy Miejscu 14, Fotofestiwal w Łodzi

---

Więcej o programie

Pokaz slajdów tegorocznego Grand Prix Fotofestiwalu w Łodzi

W ramach pokazu zaprezentujemy:

Julien Chatelin (Francja) – Syberian Limbo

Tim Dechent (Niemcy) – We Are Not Alone

Roei Greenberg (Izrael) – Along The Break

Matt Portch (Wielka Brytania, Australia) – Lost America

Carlo Lombardi (Włochy) – Dead Sea

Laura Pannack (Wielka Brytania) – Youth Without Age, Life Without Death

Igor Pisuk (Polska, Szwecja) – Deceitful Reverence

Hanna Råst (Finlandia) – Pine Needles

Kate Smuraga (Białoruś, Polska) – Nobody important, no one else

Benedicte Vanderreydt (Belgia) – I am 14

Lola Paprocka & Pani Paul | Northern Rivers

Tytułowe Northern Rivers  (Północne rzeki) to nazwa obszaru w australijskiej Nowej Południowej Walii, który jest znany z białych plaż, dzikiej przyrody i idealnych fal do surfowania. Obszar ten stał się przystanią dla różnego rodzaju hipisowskich komun i organizacji poszukujących alternatywnych form wspólnotowych. Właśnie stamtąd pochodzą bohaterowie fotografii Loli Paprockiej i Paniego Paula.

Grupa, którą sportretowali, to Our Strong Brotherhood. Nazwa ta jest niczym tag ich nastoletniej tożsamości. Jednocześnie ich chłopacka rodzina, mała prywatna wspólnota, oparta na przyjaźni i wspólnym dorastaniu. Portrety młodych mężczyzn uzupełnione są zdjęciami  ich najbliższego otoczenia: domów, w których mieszkają, i natury, której piękno i groza wpływają na to, kim są i kim się staną. Trudno określić czas, w którym wykonano zdjęcia – czy jest to teraz, czy może zdjęcie pochodzi z lat 80. Szczegóły strojów i fryzury nie ułatwiają zadania. Jedno jest pewno: jest ciepłe lato. Wieczne lato.

Lola Paprocka i Pani Paul to polsko/australijski kolektyw fotograficzny, którego prace są połączeniem dokumentalnej wrażliwości i edytorialnej estetyki.

kurator: Łukasz Rusznica

---

TIFF Festival 2018 // Współpraca

Tegorocznym tematem TIFF Festival jest Współpraca. Będziemy się skupiać na wszelkiego rodzaju kolaboracjach, kolektywach, a nawet odmowach kooperacji czy na rozmywaniu się autorstwa. Jak zmieniają się formy kolaboracji na poziomie cyfrowych społeczności? Na czym polega współpraca artystów w zakresie tworzenia przez niego dzieła? Jak można współdziałać z różnymi instytucjami bądź mediami? Na te pytania będzie starał się odpowiedzieć TIFF Festival w roku 2018. Podczas tej edycji pokażemy projekty z jednej strony opowiadające historię o różnych wymiarach współpracy, a z drugiej takie, które same powstały w wyniku takiej kooperacji. Tradycyjnie odbędzie się również otwarty konkurs, w ramach którego wybierzemy najciekawsze zgłoszone projekty, by pokazać je na wystawach. Program uzupełnią spotkania autorskie, oprowadzania, dyskusje oraz wieczorne, muzyczne wydarzenia.

W tym roku zaprosiliśmy do Rady Programowej nie tylko kuratorów zewnętrznych, ale również naszych partnerów z galerii, gdzie odbędzie się Program Główny. Chcemy, by od początku tworzyli razem z nami wystawy odbywające się w ich przestrzeniach.

www.tiff.wroc.pl


zamieściła AZG

organizator: TIFF Collective

współfinansowanie: Gmina Wrocław

partnerzy główni TIFF Open: Holy-Art, Epson Polska, PermaJet Polska

partnerzy: Strefa Kultury Wrocław, AiR WRO, Recepcja, Muzeum Współczesne Wrocław, BWA Wrocław, Galeria Tętno, Galeria Entropia, IP Group, Galeria Arttrakt, Miejsce przy Miejscu 14, Galeria U Agatki, EIZO, 8991, Książęce Urquell, Medikon, Oficyna Peryferie, Cork Photo, Instytut Teatralny, Muzeum Tatrzańskie im. Dra Tytusa Chałubińskiego w Zakopanem, Miesiąc Fotografii w Krakowie, Surowiec, On Lemon, Food Think Tank, HART

patroni medialni: TVP Kultura, TVP 3 Wrocław, Gazeta Wyborcza, Co Jest Grane 24, Polskie Radio Program 3, Radio LUZ, Notes Na 6 Tygodni, Portal O.pl, Magazyn Szum, Fotopolis, Digital Camera, Wrocław.pl