KATEDRA SCENOGRAFII w ASP w Gdańsku #2

KATEDRA SCENOGRAFII w ASP w Gdańsku #2

W ramach podpisanej międzywydziałowej umowy o współpracy Katedra Scenografii otworzyła 1 czerwca 2018 r. wystawę, inaugurując tym samym cykl wystaw w nowym Patio na Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku.

Była to czwarta, największa i najlepsza edycja naszej wystawy, prezentującej dorobek i osiągnięcia zawodowe wszystkich pedagogów kierunku scenografia.  Prezentowane  na wystawie zrealizowane prace, należały do studentów, a dodatkową i nową atrakcją był wyświetlany film o kierunku, zrobiony i zmontowany przez studenta II roku, Aleksandra Burczyka.

Nietypowa przestrzeń Patio, wysokość i przeszklenie było wyzwaniem dla wystawy, ale pokazało też nowe możliwości prezentacji.Dziękujemy za życzliwość i wsparcie Dziekanowi  Wydziału Architektury i Wzornictwa Tadeuszowi Pietrzkiewiczowi, Prorektorowi  dr hab. Adamowi Kamińskiemu, a szczególne podziękowania składamy dla prof.   Andrzeja Pniewskiego, głównego inicjatora i dobrego ducha tego wydarzenia oraz dla dr hab. Grażyny Kilarskiej, za pomoc i gościność.

Zespół kierunku Scenografii ASP Wrocław.
Prof. Elżbieta Werniodr
Witold Owczarek - kurator wystawy,
dr Bartosz Zamarek
dr Mateusz Mirowski.

Foto: B Zamarek
Zamieścił Damian Banasz
Katedra Scenografii

Galeria:

Więcej »