Interdyscyplinarne Seminarium Naukowe - prof. Hermann Maurer

Interdyscyplinarne Seminarium Naukowe - prof. Hermann Maurer

12 czerwca 2018, godz. 14:00 - Politechnika Wrocławska

Dokąd zmierza ludzkość? Co wspólnego z globalnym ociepleniem ma informatyka? Zapraszamy na otwarty wykład wybitnego austriackiego naukowca – prof. Hermanna Maurera. Jego podejście do wielu kwestii może dla niektórych być sporym zaskoczeniem

Profesor Maurer będzie gościem kolejnego spotkania w ramach Interdyscyplinarnego Seminarium Naukowego na Politechnice Wrocławskiej. Naukowiec wygłosi wykład pt. „We need lots of imagination to solve some of the big problems facing mankind”  (12 czerwca, godz. 14, bud. D-20).

Profesor związany jest z Politechniką w Grazu. Urodził się w 1941 r. w Wiedniu, na tamtejszym uniwersytecie studiował matematykę. W 1965 r. uzyskał tytuł doktora nauk matematycznych. Ukończył także studia na uniwersytecie w Calgary. Wykładał m.in. na uczelniach w Niemczech, Nowej Zelandii, Australii, USA, Brazylii i Kanadzie.

Opracował wiele nowatorskich rozwiązań z dziedziny informatyki, gromadzenia i przetwarzania danych czy rozwoju sieci internetowych. Napisał 20 książek i kilkuset artykułów,  został uhonorowany wieloma prestiżowymi nagrodami. Profesor Maurer należy do licznych organizacji i stowarzyszeń, m.in. Academii Europaea. Jest doktorem honoris causa Politechniki w St. Petersburgu oraz uniwersytetów w Karlsruhe i Calgary.

W swojej pracy naukowo-badawczej zajmował się m.in. wspieranymi komputerowo aplikacjami nowych mediów oraz technikami walki z plagiatem. Obecnie pracuje nad sieciowymi systemami multimedialnymi stosowanymi  w kulturze i edukacji, integracją informacji i społecznymi skutkami osiągnięć informatycznych.

Galeria:

Więcej »