Przejdź do treści

VR-ART - pokaz

Ogłoszenie
Opublikowano 18 Maj 2018

Zapraszamy na pokaz "Vr-Art - sztuka w wirtualnej rzeczywistości" w ramach Nocy Muzeów w Galerii MD_S (Chrobrego 24) w sobotę 19.05 w godzinach 18-21.

19.05.2018 18.00 - 21.00
Galeria Sztuki Współczesnej MD_S Miejsce dla sztuki
Chrobrego 24, Wrocław

Wystawa dzieł nierzeczywistych i proces ich powstawania to nowe technologie dla sztuki w pełnym wymiarze. Wirtualna rzeczywistość i zespół Mindhelix.pl umożliwił młodym artystom przeprowadzenie procesu twórczego w przestrzeni wirtualnej za pomocą okularów VR oraz dołączonych do nich kontrolerów. Wirtualne dzieła można oglądać za pomocą okularów HTC Vive lub aplikacji na smartfon (rozszerzona rzeczywistość).
Przestrzeń Galerii – realnie niemal pusta (wypełniona oznakowanymi kubikami), w rzeczywistości VR/AR będzie miejscem prezentacji niezwykłych wystaw, które w naturalnych warunkach nie mogłyby wyglądać w taki sam sposób.

twórcy:
Ania Wójcik "Barbie girl" 

„Barbie Girl" to tytuł piosenki która jest początkiem i końcem projektu Ani Wójcik o tym samym tytule.
Jest to rzecz o wspomnieniach, o patrzeniu, o tym, że moment spojrzenia jest nie tylko oglądaniem ale także procesem, który nas kształtuje.
O tym, że czas ma wpływ na postrzeganie Świata ale także o tym, że niekiedy tego wpływu nie ma.
Dla niektórych może być to doświadczenie zabawne, dla niektórych mniej,
to zależne od tego na czym się skupisz wchodząc w świat VR: na obrazie, tekście piosenki*, a może na sobie?
*UWAGA! Ania zdecydowała się zaśpiewać piosenkę, chociaż nigdy wcześniej nie śpiewała.

Ania Wójcik
absolwentka malarstwa AJD w Częstochowie
zajmuje się sztukami wizualnymi,
być może w niedalekiej przyszłości zacznie karierę piosenkarki weselnej.
________________________________________

Monika Masłoń Niebieski jest trujący

Praca Niebieski jest trujący to wynik eksperymentalnego połączenia różnych mediów. Pojawiają się w niej rysunki, grafiki i obiekty. Zdominowana przez czerń i biel sceneria rytmicznie pulsuje ukazując kolejne elementy.
W pracy użyty został utwór II autorstwa north-without-end [licencja: CC BY-NC-ND, źródło: http://freemusicarchive.org/].

Monika Masłoń jest absolwentką Akademii Sztuk Pięknych im. Wł. Strzemińskiego w Łodzi (dyplom w 2008 roku w Pracowni Fotografii pod kierunkiem prof. Grzegorz Przyborka oraz w Pracowni Fotografii i Obrazu Video prowadzonej przez prof. Konrada Kuzyszyna). W latach 2011-2016 była studentką studiów doktoranckich w Państwowej Wyższej Szkole Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. L. Schillera w Łodzi, gdzie zrealizowała pracę doktorską pt. Do zobaczenia, pod kierunkiem prof. Józefa Robakowskiego. Tworzy głównie realizacje artystyczne oparte na materiale audiowizualnym. Jest wykładowcą w Instytucie Edukacji Artystycznej APS w Warszawie.


________________________________________
Emilia Dudziec "PL"

"PL" jest przede wszystkim białe i czerwone, ale bywa też różowe i złote i czarne. To klip, do którego możesz wejść. Zobaczysz w większej rozdzielczości kilka wyobrażeń, lepszy i wyraźniejszy sukces liczony w dolarach. W środku usłyszysz głos Siksy, która opowie Ci historię o tym całym poliestrowym ścierwie.

W pracy wykorzystano utwór duetu SIKSA pt. "Poliestrowe ścierwo".

Emilia Dudziec - studentka IV roku malarstwa, ASP im. E.Gepperta we Wrocławiu i współorganizatorka FDS "Czytaj!" w Częstochowie. Pasjonatka malarstwa ściennego i kuchni roślinnej.


________________________________________
Agata Lankamer "Phanton Creeps"

Phanton Creeps to wirtualna wycieczka po wszechświecie, który zawsze chcieliście odwiedzić ale nigdy nie było okazji. Projekt przypomina kosmiczny sen, w którym pełno odniesień do starych filmów Sci- Fi przedstawionych w nowym wymiarze. Początki gatunku science fiction pełne uroczych rakiet, robotów, laserów, wehikułów czasu, potworów, planet, latających spodków, szalonych naukowców, meteorytów, sztucznych inteligencji, czarnych dziur, światów alternatywnych i milionów wersji apokalipsy to nic innego jak testowanie granic wyobraźni. Połączenie współczesnej nowej technologii z początkami kina wydaje się kontynuacją tego testowania.

Agata Lankamer, 1994 r.
Urodzona w Częstochowie. Jest absolwentką Zespołu Sztuk Plastycznych im. Jacka Malczewskiego w Częstochowie. Obecnie studentka V roku malarstwa na Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu. W 2017 r. uczyła się na Academy of Fine Art and Design w Bratysławie podczas programu Erasmus +.
Tworzy wykorzystując różne media np. nowe media, malarstwo. Pasjonuje się literaturą; współtworzy częstochowski Festiwal Dekonstrukcji Słowa „CZYTAJ!".

____

info: md_s

zam: zzajt

Pozostałe aktualności