Pięć panien roztropnych i jeden mężczyzna lekkomyślny / wernisaż

Pięć panien roztropnych i jeden mężczyzna lekkomyślny / wernisaż

Zapraszamy na fotorelację z wystawy w Galerii Miejskiej.

W czwartek 10 maja br. w Galerii Miejskiej we Wrocławiu, odbył sie wernisaż wystawy malarstwa i rzeźby Pięć panien roztropnych i jeden mężczyzna lekkomyślny. Wystawę można oglądać do 16 czerwca 2018 r.

Galeria Miejska
ul. Kiełbaśnicza 28, Wrocław

wystawa: 10 maja – 16 czerwca 2018

dołącz do wydarzenia na Facebooku
zobacz zapowiedź filmową wystawy

uczestnicy wystawy:

Julia Curyło
Marcelina Groń
Joanna Kaucz
Aleksandra Prusinowska
Natalia Rybka
Zbigniew Warpechowski

Tytuł ekspozycji "Pięć panien roztropnych i jeden mężczyzna lekkomyślny" aluzyjnie odnosi się do przypowieści o pięciu pannach rozumnych i pięciu lekkomyślnych z Ewangelii św. Mateusza.

Na wystawie prezentowane będą prace pięciu młodych malarek - Julii Curyło, Marceliny Groń, Joanny Kaucz, Aleksandry Prusinowskiej i Natalii Rybki oraz nestora polskiego performance'u Zbigniewa Warpechowskiego. Wnętrza Galerii Miejskiej wypełnią malarstwo, grafiki i rzeźby.

Zamysłem wystawy jest prezentacja na przykładzie młodych, ale utytułowanych już twórczyń, tendencji nawrotu do malarstwa figuratywnego. Rzeźby Warpechowskiego stanowić będą swoisty kontrapunkt do prac artystek.

Towarzyszyć mu będzie program muzyczny, który niejako skomentuje prezentowane dzieła, wykraczając poza tradycyjne ramy wernisażowych koncertów. Część muzyczna zostanie zrealizowana przez wybitnych twórców muzyki - Aleksandra Mrożka oraz Jolantę Zakrzewską. 


informacja: Michał Pietrzak
zdjęcia: Michał Pietrzak
zamieściła: Joanna Kaucz

Galeria:

  • fot. Michał Pietrzak
  • fot. Michał Pietrzak
  • fot. Michał Pietrzak
  • fot. Michał Pietrzak
Więcej »