Fotorelacja z performance

Fotorelacja z performance

Absolwentka Mediacji Sztuki Dominika Katarzyna Borkowska na dwóch międzynarodowych festiwalach sztuki performance

Fotorelacja

Absolwentka Mediacji Sztuki Dominika Katarzyna Borkowska na dwóch międzynarodowych festiwalach sztuki performance

Pod koniec kwietnia 2018 w Pradze odbył się międzynarodowy festiwal Performance Crossings

Performance Crossings to międzynarodowy festiwal, którego celem jest zrozumienie współczesnych trendów w sztuce performance. Performance jest podobny do dramatu, poezji czy muzyki punk w formie specyficznej, unikalnej i artystycznej ekspresji dialogu z publicznością. Performance Crossings daje podstawowy wgląd w różne formy sztuki performance z naciskiem na ustanowienie wzajemnego związku pomiędzy wykonawcą a widzem / między ideą a jej wykonaniem.

Na początku maja 2018 w Lwowie odbył się międzynarodowy festiwal Performance ZABIH:

Z Akademii Sztuki Pięknych na tym festiwalu gościem była prowadząca warsztaty sztuki performance na Mediacji Sztuki – Ewa Zarzycka oraz student Ruslan Luchko.

ZABIH otwiera nowe pole do współpracy i eksperymentu - Międzynarodowy Festiwal Performance. To miejsce komunikacji, popularyzacji i rozwoju performance - pełnoprawnych mediów w przestrzeni współczesnej sztuki ukraińskiej. Festiwal odbył się po raz pierwszy i zgromadził artystów z Ukrainy, Polski, Irlandii.

ZABIH jako miara czasu, który nie jest zdefiniowany w czasie trwania.
Każdy uczestnik jest wykonawcą.
Każdy ZABIH jest spektaklem.
Zaczynając od ZABIH, artysta staje się jednym z czasem, przestrzenią, akcją, podmiotem, myślą. Za każdym razem jest to eksperyment na sobie, ponad innymi, na własnej trajektorii. Moment niewiedzy - moment improwizacji - dodatkowo niweluje osobiste granice. Proces jest ważniejszy niż punkt końcowy. Proces jest wynikiem

info: Dominika Katarzyna Borkowska

zamieścił: Tomasz Niedziółka

Galeria:

  • fot. Kovacs Istvan
  • fot. Kovacs Istvan
  • fot. Mirek Budhha
  • fot. Mirek Budhha
Więcej »