Wrocławski Park Technologiczny gościem ASP WRO

Wrocławski Park Technologiczny gościem ASP WRO

„Współpraca ASP WRO i WPT – więcej niż DAIP” – pod takim tytułem odbyła się wizyta gości z Wrocławskiego Parku Technologicznego w ASP Wrocław.

Wizyta miała miejsce we wtorek, 10 kwietnia, w godzinach 11.30 – 15.30 w Centrum Sztuk Użytkowych i Innowacji (CSUiCI) na ulicy Traugutta. Składała się z dwóch części: prezentacji gościom potencjału Uczelni, dotyczącego współpracy z przedsiębiorcami, oraz wizytacji wybranych pracowni CSUiCI.

Wrocławski Park Technologiczny (WPT) reprezentowali Maciej Potocki – Prezes Zarządu – oraz Małgorzata Dynowska – Zastępca Dyrektora ds. Inkubacji i Rozwoju Firm, szefowa Dolnośląskiego Akademickiego Inkubatora Przedsiębiorczości (DAIP). Stronę ASP reprezentowali przedstawiciele wszystkich czterech wydziałów Uczelni – pracownicy i studenci.

Pierwsza część spotkania odbywała się w kuchni CSUiCI i polegała na prezentacji gościom z WPT pracy Akademii właśnie „od kuchni”. Współpraca z firmami w ramach programu MOZART Wrocławskiego Centrum Akademickiego, realizacja „Bonów na Innowacje dla MŚP”, Festiwal Wysokich Temperatur – to tylko niektóre z tematów, które poruszono. W rewanżu goście opowiedzieli pokrótce o działalności WPT i możliwościach rozszerzenia współpracy z naszą Uczelnią poza Dolnośląski Akademicki Inkubator Przedsiębiorczości (DAIP).

DAIP to inkubator przedsiębiorczości współtworzony przez ASP WRO. Dzień Informacyjny DAIP, podczas którego będzie można dowiedzieć się szczegółów jego funkcjonowania, odbędzie się w CSUiCI na Traugutta we wtorek, 24 kwietnia, w godzinach 9.00 – 14.00.

Po spotkaniu w kuchni CSUiCI goście udali się na zwiedzanie wybranych pracowni. Laboratorium Technologii 3D i Technik Animacyjnych (Wydział Grafiki i Sztuki Mediów), Pracownia Projektowania Środków Transportu (Wydział Architektury Wnętrz i Wzornictwa), Pracownia Medalierstwa i Małych Form Rzeźbiarskich (Wydział Malarstwa i Rzeźby) czy Pracownia Technik i Technologii Malarstwa (Wydział Malarstwa i Rzeźby) – by wymienić tylko kilka odwiedzonych miejsc – zrobiły na gościach, którzy byli u nas po raz pierwszy, kolosalne wrażenie. Wizytę zwieńczono specjalnym pokazem w hucie szkła (Wydział Ceramiki i Szkła).

W ramach rewizyty i dalszego badania możliwości szerszej współpracy, delegacja z ASP WRO odwiedzi w niedalekiej przyszłości WPT, mający swą siedzibę na wrocławskim Muchoborze.

Tekst: Jakub Żuchowski

Zdjęcia: Aleksandra Zaczek-Gbiorczyk, Jakub Żuchowski

Galeria:

Więcej »