POSTAWY 5

POSTAWY 5

5. EDYCJA KONKURSU MALARSKIEGO POSTAWY

“Postawy” to konkurs dla studentów kierunku malarstwo, którego najistotniejszym celem jest wyłonienie najciekawszej, najbardziej obiecującej i dojrzałej artystycznie postawy. Jest to jednak także okazja do dokonania swoistego przeglądu najmłodszego wrocławskiego malarstwa i przyjrzeniu się jego kondycji.

Istotnym jest, że do “Postaw” nie mogą zgłaszać się sami studenci- w konkursie wszak wziąć udział mogą ci, którzy zostaną zgłoszeni przez prowadzących dyplomujące pracownie malarskie. Tym samym więc studenci nominowani do konkursu stają się swego rodzaju reprezentantami pracowni, ich programu i założeń, pojawia się pierwiastek rywalizacji i sportu. Każda pracownia więc ma prawo wyłonić dwóch reprezentantów, a spośród wszystkich propozycji Jury dokona wyboru Grand Prix, zwycięzca zaś otrzyma nagrodę w postaci indywidualnej wystawy w Galerii Socato i towarzyszącego jej wydawnictwa- katalogu.

Tegoroczna, V edycja konkursu już trwa. W skład Jury, podobnie jak w latach ubiegłych, wchodzą artyści związani z wrocławskim środowiskiem artystycznym i Akademią, oraz przedstawiciele instytucji kulturalnych wrocławia. Rozstrzygnięcie konkursu, wręczenie nagród i wernisaż wystawy konkursowej odbędą się 18.01 w Galerii BrowArt w Browarze Mieszczańskim o godzinie 19.00. Po wręczeniu nagród i zakończeniu części oficjalnej zapraszamy na mniej oficjalne PostPostawy Afterparty do Kuchni ASP przy Traugutta.

koordynatorzy:

Patrycja Sap

Karol Babicz

Wernisaż oraz ogłoszenie laureatów odbędzie się 18 stycznia 2018 r., godz. 19 

GALERIA BROWART

Ul.Hubska 44, WROCŁAW

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!


Informacja: Patrycja Sap

Zamieścił: Karol Babicz

Galeria:

Więcej »