Fala 97 - już 30 listopada w KNH

Fala 97 - już 30 listopada w KNH

Zapraszamy na ostatni kinowy pokaz filmu w reżyserii Tomasza Musiała, który powstał w tym roku we współpracy z Wrocławskim Teatrem Tańca

Choreografię i ruch do filmu w reżyserii Tomasza Musiała stworzyła Bożena Klimczak, za współpracę scenograficzną był odpowiedzialny Jakub Łukasz Syrkowski, student IV roku Katedry Scenografii.

30 listopada 2017 r. w sali numer 6 o godz. 20.00 w Kinie Nowe Horyzonty zaprezentujemy muzyczno-taneczny film inspirowany dramatycznymi wydarzeniami z lipca 1997 roku. Produkcja upamiętnia poświęcenie oraz solidarność wrocławian podczas lata 1997 roku.    Zdjęcia do filmu realizowano w historycznych miejscach Wrocławia dotkniętych powodzią, w tym na samym środku Odry na Kozanowie. W filmie występują tancerze związani z Wrocławskim Teatrem Tańca, w główną rolę powodzianina wcielił się Robert Gonera.   Powódź z 1997 roku wpisała się w tożsamość miasta oraz jego mieszkańców. Kataklizm okazał się również czynnikiem scalającym wrocławian, którzy włączyli się w ratowanie miasta przed zniszczeniem. Wspólnie stawiali tamy, a potem wspólnie usuwali szkody. Solidarność, która wytworzyła się między mieszkańcami w tamtym okresie, mocno wpłynęła na charakter ich późniejszych relacji.

  - - - - -    "Fala '97"

Scenariusz i reżyseria: Tomasz Musiał
Ruch i choreografia: Bożena Klimczak
Zdjęcia: Tomasz Musiał i Kamil Mucha
Muzyka: Michał Ziółkowski
Montaż: Kamil Paryła
Współpraca scenograficzna: Jakub Łukasz Syrkowski
Czas trwania: 15 minut  
WIĘCEJ INFORMACJI: http://teatr.dance/aktualnosci/2017/fala-97-informacje

Zamieścił: Damian Banasz
Katedra Scenografii

Galeria:

Więcej »