SZCZYT FORMY

SZCZYT FORMY

Spotkanie z Tomaszem Domańskim w ramach XXIX Szczytu Formy

Tomasz Domański

Pomniki Czasu oraz inne fakty

Galeria Entropia

28.11.17 godz.19.15

XXIX spotkanie autorskie z cyklu Szczyt Formy

prowadzenie: Janina Kudlaszyk

Tomasz Domański. Urodzony w 1962 roku w Giżycku. W latach 1988-1993 studiował na ASP we Wrocławiu. W 2003 roku uzyskał tytuł doktora w tejże uczelni. W 1995 roku przebywał na rocznym stypendium na uniwersytecie w Varanasi (Banaras Hindu University) w Indiach. Był  pięciokrotnym stypendystą Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz wielu fundacji, m.in.: Pollock-Krasner z Nowego Jorku, Josepha Beuysa z Bazylei, Elizabeth Montag z Bonn. Był także nominowany do „Paszportu” Polityki. Tworzy rzeźby, instalacje, obiekty, performanse, rysunki, fotografie, wideo. W swoich pracach często używa naturalnych materiałów (m.in. wody, lodu, ognia, drewna, metalu) i wnikającej z nich procesualności.

Staram się znaleźć adekwatną formę dla uczczenia czasu, tego co dzieje się na granicy fizycznego świata i magicznej świadomości. Wyrywam czas z kontekstu zamykając go w plastyczną formę, mam możliwość wizualizacji niewidzialnego. (…) Pomniki czasu czczą przemijanie i chociaż krótkotrwałe, pozostają w naszej pamięci. Tomasz Domański

Szczyt Formy to cykl otwartych spotkań autorskich z uznanymi artystami młodego i średniego pokolenia, zajmującymi się szeroko pojętymi działaniami przestrzennymi. Cykl ten jest wspólną inicjatywą Koła Naukowego Forma przy Katedrach Rzeźby ASP we Wrocławiu oraz Galerii Entropia. Spotkania pomyślane są jako autorskie prezentacje dające artystom możliwość bezpośredniego przedstawienia swojej sztuki bez żadnej mediacji, publiczności zaś osobistego kontaktu z artystami, a także zapoznania się z żywym procesem twórczym czy problemami istnienia na współczesnym rynku sztuki. 

Koordynacja cyklu: Karolina Freino

Wsparcie finansowe: Samorząd Studencki ASP im. E. Gepperta we Wrocławiu

__________________________________________________________________
info na stronie: Elżbieta Leszczyńska-Szlachcic

Galeria:

  • ed
  • fdv
Więcej »