‘Coś Pan zmalował!’ czyli wrocławska Akademia Sztuk Pięknych według Tomasza Brody

‘Coś Pan zmalował!’ czyli wrocławska Akademia Sztuk Pięknych według Tomasza Brody

Zapraszamy na serię wydarzeń promujących nową publikację ASP.

‘Malować konie jak Eugeniusz Geppert, czy kropki jak Józef Hałas? A może poszaleć jak Zdzisław Nitka? Łeb pęka od takich dylematów, kiedy człowiek zaczyna studia we wrocławskiej ASP. Ale po co w ogóle się na nie wybiera?

To się zaczęło jeszcze w przedszkolu.  Pamiętam moje panie od rysunków,  te od masy papierowej,  stempli z ziemniaków i kasztanowych ludzików. Pamiętam gryzmolenie po ławkach i podręcznikach, malowanie flamastrami zegarków na rękach. Dziecięcą fascynację "Bitwą pod Grunwaldem": dlaczego nie umiem malować jak Jan Matejko? Nie umiem? Jeszcze zobaczymy!       

Oto obrazkowa opowieść o edukacji plastycznej w Polsce od Władysława  Gomułki do Jarosława Kaczyńskiego. O poszukiwaniu autorytetów i swojego miejsca w nowym mieście. O wykładowcach z wrocławskiej ASP i  kumplach z akademika na Pobożnego. I o tym, czego się dziś najbardziej boję - ja, belfer.

Wyciskam z siebie sok, nabijam nim marker i opowiadam tę historię.’ (Tomasz Broda)   

‘Coś Pan zmalował!’ to nie tylko komiksowa opowieść o ASP ale także uniwersalna historia o wyborach, poszukiwaniu własnej drogi i autorytetów - a wszystko to we Wrocławiu.

Publikacji towarzyszą wydarzenia i wystawy:

08/12/2017, godz. 17:00 – spotkanie autorskie w kawiarni Muzeum Narodowego we Wrocławiu połączone z prezentacją 12 ilustracji z książki

13/12/2017,  godz. 13:00 - wernisaż wystawy ilustracji ‘Coś Pan Zmalował’ Aula Akademii Sztuk Pięknych im. E. Gepperta we Wrocławiu, pl. Polski ¾

09/02/2018, godz. 17:00 – spotkanie autorskie w Kawiarni Cocofli

Książkę, jeszcze przed premierą, można będzie kupić podczas Wrocławskich Targów Dobrych Książek w Hali Stulecia, na stoisku wydawnictwa Format, już od najbliższego czwartku do niedzieli.

Wywiad Rafała Zielińskiego (Gazeta Wyborcza) z Tomaszem Brodą - http://wroclaw.wyborcza.pl/wroclaw/7,35771,22713924,nowa-ksiazka-tomasza-brody-asp-i-rozterki-studentow-z-malych.html


zamieściła Aleksandra Zaczek-Gbiorczyk

Galeria:

Więcej »