Wystawa szkła FRESHGLASS - GLASRIJK 2017

Wystawa szkła FRESHGLASS - GLASRIJK 2017

Kalina Bańka asystent z Katedry Szkła wzięła udział w międzynarodowej wystawie Fresh Glass w ramach Glasrijk2017 w Tubbergen w Holandii.

Od 27 września do 1 października Holenderskie miasteczko w Tubbergen stało się jedną dużą wystawą szkła. Całe miasto zostało wypełnione szklanymi dziełami. Podczas spaceru uliczkami Tubbergen, łatwo można było zauważyć szklane obiekty i instalacje w unikalnych miejscach: Ratuszu, miejskiej bibliotece, parkach, ogrodach plebanii, bazylice, a nawet w sklepach i kawiarniach.

Wystawa Fresh glass ukazuje szerokie spektrum szklanych możliwości. Zaproszeni do wystawy artyści szkła z Belgii, Holandii, Anglii, Szwecji, Polski, Niemiec i Ukrainy zaprezentowali w przestrzeni miejskiej oraz wnętrzach użyteczności publicznej szklane instalacje, rzeźby, obiekty, witraże. Ponadto w parku oraz w rynku zostały rozstawione szklarnie w których swoje szklane wystawy zaprezentowały Szkoły Wyższe z Holandii, Belgii i Anglii oraz zaproszeni artyści .  Obiekty i instalacje Kaliny można było zobaczyć w Ratuszu oraz w ogrodzie przy plebanii pobliskiej bazyliki.

zapraszamy do obejżenia krótkiej fotorelacji.

kurator: Piet Augustijn  Fundacja Glasrijk

foto: Kalina Bańka

zamieściła: Joanna Opalska

Galeria:

Więcej »