Czas na Pokolenie W

Czas na Pokolenie W

Pokolenie W to wspólny projekt miasta Wrocławia oraz działających tu dziesięciu państwowych uczelni. Projekt powstał z myślą o młodych ludziach, którzy stają przed trudną decyzją dotyczącą swojej przyszłości i miejsca dla siebie. Jego celem jest zachęcenie ich do podejmowania studiów, a następnie pracy we Wrocławiu.

Pokolenie W to osoby urodzone, mieszkające, pracujące lub uczące się we Wrocławiu, które swoim działaniem wpływają na różne sfery życia wielu osób.

W projekcie przedstawione zostały sylwetki czterdziestu osób realizujących swoje pasje w różnych obszarach życia – od sztuki, teatru, literatury, przez sport, militaria, po naukę i technologię. Wszystkich łączy jedno – Wrocław. Nasi Bohaterowie to studenci, absolwenci, naukowcy i pasjonaci, którzy swoim zaangażowaniem i niezwykłą charyzmą firmują również uczelnie, z których się wywodzą. Udowadniają, że nawet w tak dużym ośrodku akademickim, jakim jest Wrocław, jest miejsce dla znakomitych indywidualności.

Twarzami akcji ze strony ASP są Karina Marusińska, Dominika Sobolewska, Tomasz Broda oraz Krzysztof Kubasek. 

W poniedziałek w Barbarze odbyła się konferencja prasowa zorganizowana przez Agencję Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej, w której wziął udział Prezydent Wrocławia Rafał Dutkiewicz. oraz Rektor ASP, prof. Piotr Kielan.

Reportaż z konferencji prasowej: http://www.echo24.tv/artykul/pokolenie-w-5661

Projekt promuje kampania o zasięgu ogólnopolskim, która potrwa do końca listopada 2017 roku. Obejmuje ona Internet, media społecznościowe oraz outdoor. Za stworzenie strategii, ideę kreatywną, koncepcję i egzekucję działań w kanałach digital oraz social media odpowiada Agencja Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej SA. 

Partnerami projektu są:

Akademia Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu

Akademia Sztuk Teatralnych im. Stanisława Wyspiańskiego w Krakowie Filia we Wrocławiu

Akademia Wojsk Lądowych im. gen. Tadeusza Kościuszki

Akademia Wychowania Fizycznego we Wrocławiu

Papieski Wydział Teologiczny we Wrocławiu

Politechnika Wrocławska

Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu

Uniwersytet Medyczny im. Piastów Śląskich we Wrocławiu

Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu

Uniwersytet Wrocławski

Więcej informacji o projekcie oraz wiadomości o uczelniach uczestniczących w projekcie Pokolenie W znajduje się na stronie www.pokoleniew.pl


zamieściła A. Zaczek-Gbiorczyk 

Galeria:

Więcej »