SURFACE - powierzchnia obrazu dzisiaj

SURFACE - powierzchnia obrazu dzisiaj

Wystawa już od 13 października w Galerii NEON

Płaszczyzna. Malarski ground zero, punkt wyjścia. W głąb lub ku powierzchni. Dla wielu - także nieuchronny punkt dojścia.

piątek 13 października zapraszamy na wrocławską odsłonę projektu SURFACE realizowanego przez we współpracy z ASP w Warszawie i UMCS w Lublinie. Wystawie towarzyszy publikacja, w której uczestnicy odsłaniają swój stosunek do tytułowego problemu: SURFACE - powierzchnia obrazu dzisiaj.

 Podobrazie - nieistotny, transparentny „nośnik”obrazu, źródło emanacji  koloru, czy także płaszczyzna, a może nawet więcej – przedmiot?

 Jakie jest znaczenie mimetyzmu i iluzji (światłocienia) w malarstwie? Jaka jest jego relacja z trójwymiarem w kontekście przestrzeni i materialność farby (faktury, impastu)?

 Jakie znaczenie w malarskiej praktyce mają granice płaszczyzny – ramy obrazu i wnętrze galerii? I jak nasz stosunek do podobrazia zmieniają nowe media?

 W wystawie udział biorą:  Marcin Chomicki, Jakub Ciężki, Maciej Duchowski, Mariusz Drzewiński, Jarosław Grulkowski, Roland Grabkowski, Łukasz Huculak, Arkadiusz Karapuda, Piotr Korol, Anna Kołodziejczyk, Rafał Kowalski, Wojciech Lupa, Paweł Lewandowski-Palle, Tomasz Milanowski, Sławomir Marzec, Jan Mioduszewski, Igor Przybylski, Patrycja Sap, Kamil Stańczak, Sławomir Toman, Jacek Wojciechowski, Tomasz Zawadzki

kurator: Łukasz Huculak

wernisaż: 13 października 2017, godz. 18:00, Galeria Neon

ul. Traugutta 19, Wrocław

wystawa czynna do 26.10.2017, od poniedziałku do piątku w godz. 10.00 -18.00

Zapraszamy także na Preface to Surface - spotkanie otwarte w pracowni 207 - Jan Mioduszewski: WIRUJĄCE KRZESŁO. Malarstwo i meble

Więcej informacji: https://www.asp.wroc.pl/?module=News&controller=Read&action=news&id=11315


zamieściła AZG

Galeria:

Więcej »