„NiedoRZECZNIE” - Aleksandra Kujawska na Wawa Design Festiwalu 2017

„NiedoRZECZNIE”  -  Aleksandra Kujawska na Wawa Design Festiwalu 2017

Zapraszamy na wystawę "NiedoRZECZNIE" Doktorantki w pracowni Szkła Użytkowego prof. Beaty Mak – Soboty, Aleksandry Kujawskiej.

Na indywidualnej wystawie można zobaczyć Obiekty użytkowe zaprojektowane na WAWAdesign, którego tematem przewodnim jest rok rzeki Wisły.  Zestaw inspirowany legendą o Warszawskiej Syrence. Warszawska Syrenka na wakacjach nad Bałtykiem. Dopłynęła do ujścia Wisły i zachwycona ogląda zachód słońca nad morzem. Słodka woda miesza się ze słoną. NiedoRZECZNAa sytuacja, której nigdy nie było. A może komuś się przyśniła? Miesza się baśń z realnością. Zestaw naczyń inspirowany baśnią jest jak najbardziej realny. Wazony, patery, kieliszki wykonane techniką hutniczą,  modelowane „z ręki” bez użycia formy. Szlifowane i polerowane ręcznie. Barwione na gorąco, warstwowo.
Skład zestawu; Wazony i karafki – Syrena*, Patery – Kręgi na wodzie* i Łódki*, Kieliszki do wody, wina, wódki  – Syrena*

Na wystawie prezentowane są także dwie kolekcje: Vistula  i  Storm
Lampy SyrenySen  - Zaprojektowane na konkurs Projekt Warszawiak Festiwalu WAWAdesign. Zestaw lampa i obiekt szklany do indywidualnego  komponowania.  
Z przymrużeniem oka zinterpretowana warszawska legenda stała się inspiracją do zaprojektowania zestawu lamp stołowych. Syrenie ogonki to motyw  przewodni serii lamp w kolorach rzeki i piasku wiślanych łach. Do lampy dołączony jest obiekt szklany, który można indywidualnie zakomponować.
Lampa wykonana w technice hutniczej, metodą „z ręki” –modelowana ręcznie bez użycia formy. Ręcznie szlifowana i polerowana, barwiona na gorąco - warstwowo.

Soho Factory Mińska 25, 03-808 Praga, Warszawa

info: A.Kujawska

foto: A.Kujawska

zamieściła: K.Bańka

Galeria:

Więcej »