BUMWRO - Bieg Uniwersytetu Medycznego

BUMWRO - Bieg Uniwersytetu Medycznego

30 września, po raz trzeci, wystartuje Bieg Uniwersytetu Medycznego. Po raz kolejny organizatorzy rzucają wyzwanie wrocławskim uczelniom. Najszybsze zostaną nagrodzone, wystarczy zapisując się zaznaczyć nazwę swojej uczelni.

- Po raz kolejny organizujemy BUMWRO pod patronatem Kolegium Rektorów Uczelni Wrocławia i Opola. Mamy nadzieję, że także w tym roku będziemy mogli mieli w gronie startujących reprezentację rektorów, nasz - prof. Marek Ziętek – od samego początku startuje z numerem 1 – opowiada organizator wydarzenia dr hab. Tomasz Zatoński. W minionym roku mieliśmy okazję zmierzyć czasy rektorom Akademii Wychowania Fizycznego, Papieskiego Wydziału Teologicznego czy Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Liczymy, że w tym roku grono jeszcze się powiększy – dodaje. Środowisko akademickie biega chętnie – mamy nadzieję, że studenci, doktoranci i pracownicy wrocławskich uczelni tłumnie świętować będą z nami początek nowego roku akademickiego na sportowo – zachęca Tomasz Zatoński.

Test na atestowanym  odcinku 10 kilometrów. Start i meta zaplanowany jest na terenie Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego przy ul. Borowskiej 213.

Do udziału w zawodach zapraszamy całe rodziny, poza konkurencjami dla dorosłych biegaczy przewidzieliśmy także biegi dla dzieci na trzech dystansach 400, 800 i 1200 metrów – wyjaśnia dr hab. Tomasz Zatoński.

Biegowi po raz kolejny towarzyszy cel charytatywny. Tym razem zbierane będą pieniądze dla 14-letniej Darii. Dziewczyna uczy się w gimnazjum w Oławie, ale jej życie bardzo się różni od życia rówieśników. Wymaga opieki wielu specjalistów: endokrynologa, okulisty, nefrologa, ortopedy, kardiologa, laryngologa. Tym, co najbardziej przeszkadza Darii, jest poważny niedosłuch. Wykryto go podczas przesiewowych badań słuchu przeprowadzanych u każdego noworodka. Wystarczy jeden zabieg wszczepienia implantu. Niestety procedura nie jest refundowana. W tym roku zbiórka na Biegu Uniwersytetu Medycznego przeznaczona będzie na ten cel. Potrzebujemy 30 tysięcy złotych.

Pomóc może każdy. Pieniądze można wpłacać na konto Fundacji „Biegaj dla Zdrowia”, nr konta – Raiffeisen Bank Polska S.A.: 21175000120000000029151717 z dopiskiem „Pomóż Darii usłyszeć”.

Szczegółowe informacje i formularze rejestracyjne znaleźć można na stronie www.bieg.umed.wroc.pl.


zamieściła AZG

Galeria:

Więcej »