Szklany Mural w Dąbrowie Górniczej

Szklany Mural w Dąbrowie Górniczej

W połowie sierpnia Kalina Bańka asystent w Pracowni Szkła w architekturze wykonała Mural połączony ze szklaną mozaiką w Fabryce Pełnej Życia w Dąbrowie Górniczej.

Mural został wykonany z okazji Dni Czeskich które odbyły się w pierwszy wekend września w Dąbrowie Górniczej - wtedy też odbyło się uroczyste odsłonięcie szklanego muralu. Najważniejszą częścią całego projektu było upamiętnienie postaci Emila Skody jednego z właścicieli już zamkniętej Fabryki Obrabiarek Ponar-Defum na której terenie powstała Fabryka Pełna Życia - Projekt który powoli staje się wizytówką miasta i tętniącym życiem sercem Dąbrowy Górniczej. Kolejnym ważnym elementem było nawiązanie do Czech - zmultiplikowanie i przeskalowanie elementów flagi czeskiej. Ostatnim ważnym elementem całości jest ręcznie wykonana szklana mozaika nawiązująca do bogatej dąbrowskiej tradycji produkcji szkła. Oba projekty łącznie mają wielkości 65m2.  W realizacji Kalinie Bańce pomagała absolwentka katedry Szkła Karolina Smulska.

Zapraszamy na fotorelacje  oraz do obejżenia krótkiego filmu z tego wydarzenia: https://www.facebook.com/MiastoDabrowaGornicza/videos/1864462613580853/

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Techniczna 2014-2020

info: K.Bańka

foto: K.Bańka, W.Czyżewski, Fabryka Pełna Życia

zamieściła: K.Bańka

Galeria:

Więcej »