TALENTE 2018

TALENTE 2018

Zapraszamy do udziału w Międzynarodowym Konkursie Talente 2018. Termin składania wniosków - 6 październik 2017.

Wystawa konkursowa TALENTE jest najbardziej prestiżowym światowym wydarzeniem dla młodych twórców i projektantów odbywającym się w Niemczech.

Prof. Katarzyna Koczyńska- Kielan od kilku lat sprawuje rolę mentora polskich uczestników. W latach 2015, 2016 i  2017 roku była trzykrotnie członkiem międzynarodowego jury Talente.

International Trade Fair for the Skilled Trades Munich                                                       

7th to 13th March 2018

Special show TALENTE 2018

 http://www.hwk-expo.de

https://www.ihm-handwerk-design.com/messe/highlights/talente/

Informacja dla ubiegających się wg. wersji niemieckojęzycznej:

Młodzi artyści z całego świata pracujący w sztuce i technologiach stosowanych mają okazję ubiegać się o uczestnictwo i zaprezentowanie ich dzieł na Międzynarodowym Konkursie Talente 2018 w Monachium podczas trwania Międzynarodowych Targów Rzemiosła od 7 do 1 marca 2018 r.

Prace zostaną zaprezentowane szerokiej publiczności na powierzchni 600 m².

Międzynarodowe jury wybierze 7 zwycięzców nagrody Talente z poszczególnych dyscyplin z grona zakwalifikowanych do wystawy uczestników. Równocześnie publikowany jest prestiżowy katalog prezentujący sylwetki wszystkich uczestników.

Celem Talente jest wspieranie szczególnie utalentowanych młodych ludzi. Zaprezentowanie szerokiej publiczności ogromnego potencjał, który tkwi w nowej generacji twórców rzemiosła artystycznego, jak nazywane są w Niemczech wszystkie dyscypliny związane ze sztuką tworzywa tj. tkanina, szkło, ceramika, metal, biżuteria, drewno, papier etc. Prace wyłaniane są pod kątem podejmowanych rozważań i eksperymentów formalnych lub technicznych, nowatorstwa rozwiązań, niezwyczajnych wyników.

Warunkiem uczestnictwa jest autorstwo rozwiązań jak i realizacji. Uczestnicy są wybierani z dowolnej części dyscyplin sztuk rzemiosła i technologii.

Konkurs jest międzynarodowy. Granica wieku wynosi 33 lata w dziedzinach rzemiosła oraz 35 lat w dziedzinie technologii stosowanych.

Termin składania wniosków: 06 październik 2017.

Uczestnictwo jest darmowe. Również egzemplarz autorski katalogu. Konkurs jest finansowane ze środków publicznych.

Transport dzieł zakwalifikowanych do wystawy może zostać sfinansowany przez organizatorów, pod warunkiem wspólnego, jednego transportu wszystkich prac z danego kraju.

W celu skoordynowania transportu, jak również w sprawach aplikacji do konkursu należy kontaktować się z mentorem wszystkich polskich uczestników prof. Katarzyną Koczyńską- Kielan z Wydziału Ceramiki i Szkła wrocławskiej ASP.

Adres poczty elektronicznej :   k.koczynskakielan@asp.wroc.pl

Dalsze informacje, formularze wniosków pisemnych na stronach organizatorów.

www.hwk-expo.de <http://www.hwk-expo.de>


notatkę sporządziła: K. Koczyńska - Kielan

zamieściła: A. Zaczek-Gbiorczyk 

Załączniki

Galeria:

Więcej »